Po przeprowadzce TaniaKsiazka.pl rozwinie skrzydła

Po przeprowadzce TaniaKsiazka.pl rozwinie skrzydła

Po przeprowadzce TaniaKsiazka.pl rozwinie skrzydła

Udostępnij

TaniaKsiazka.pl, jedna z największych internetowych księgarni w Polsce, w lipcu przenosi się do nowych magazynów w Panattoni Park na obrzeżach Białegostoku. Zajmie tam blisko 8 tys. m. kw. powierzchni. Do dyspozycji księgarni internetowej będzie 13 km półek! (około 1300 regałów). Załadunek ma się odbywać przy 8 rampach. Firma chce zmaksymalizować ilość zamówień, które realizowane będą tego samego dnia, kiedy zostały złożone.

To już trzecia przeprowadzka internetowej księgarni TaniaKsiazka.pl w ciągu trzech lat. Po raz kolejny podyktowana jest tym, że firma po prostu nie mieści się w starych magazynach. Rozwija się tak intensywnie, że potrzebuje więcej miejsca. Od połowy lipca jej siedzibą będzie Panattoni Park na obrzeżach Białegostoku.

Ostatnie miesiące, w czasie których wiele ważnych dziedzin życia przeniosło się do Internetu, miały ogromny wpływ na sektor e-commerce. Społeczeństwo weszło na wyższy poziom cyfryzacji, a rozwój branży dynamicznie przyśpieszył. Niewątpliwie swój udział ma w tym również TaniaKsiazka.pl, jedna z największych księgarni internetowych w Polsce.
- Rozwijamy się tak dynamicznie, że pomimo zagarnięcia wszystkich powierzchni magazynowych w siedzibie przy ul. Andersa, doszliśmy do wniosku, że dłużej tak nie damy rady. Dlatego też podjęliśmy decyzję o kolejnej przeprowadzce, tym razem do lokalizacji, która - mamy nadzieję - wystarczy nam na najbliższe kilka lat i pozwoli wreszcie rozwinąć skrzydła - wyjaśnia właściciel księgarni internetowej TaniaKsiazka.pl Łukasz Kierus. 

Naszym nadrzędnym celem jest wysyłka jak największej ilości zamówień tego samego dnia, kiedy zostały złożone.- dodaje Łukasz Kierus.

13 kilometrów półek

TaniaKsiazka.pl przeprowadza się do Panattoni Park w północno-zachodniej części Białegostoku. Znajduje się on w pobliżu drogi S8 łączącej Warszawę i Białystok, co gwarantuje świetne połączenie z całym krajem. Nieopodal przebiegać ma również via Carpatia.
Park dysponuje najnowocześniejszymi w regionie magazynami klasy A.  Taniaksiazka.pl na początku mieściła się na 60 m.kw. Teraz zajmie blisko 8 tys. m. kw. powierzchni. Umożliwi jej to składowanie 2350 palet(z możliwością rozbudowy o kolejne 500 miejsc). Do dyspozycji księgarni internetowej będzie 13 km półek! (około 1300 regałów). Załadunek ma się odbywać przy 8 rampach.

- Mamy tu zdecydowanie lepsze warunki niż dotychczas - mówi Szymon Mordaka, dyrektor operacyjny w TaniaKsiazka.pl i wylicza zalety nowych pomieszczeń. - Wysokość magazynów i szerszy rozstaw słupów pozwala na optymalne wykorzystanie powierzchni. Zapewnia też lepszą ergonomię pracy. Szersze ścieżki komunikacyjne nie spowodują "tłoku". Lepsza jest też termika, co ma znaczenie, szczególnie dla przechowywania papierowych artykułów. Plusem jest też korzystniejsze skomunikowanie z firmami kurierskimi. Pracownicy cieszą się natomiast z większych i nowocześniejszych pomieszczeń socjalnych. 

Nowy magazyn przygotowany jest do obsługi wielu aut w tym samym czasie, co skróci czas oczekiwania na załadunek. Tym samym TaniaKsiazka.pl będzie mogła współpracować z liczniejszą grupą dostawców czy producentów i dokonywać większych zakupów.

Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się