18. edycja Letniej Szkoły Wyszehradzkiej

18. edycja Letniej Szkoły Wyszehradzkiej

Inauguracja 18. edycji Letniej Szkoły Wyszehradzkiej

Udostępnij

W Krakowie w Willi Decjusza zainaugurowano dziś 18. edycję Letniej Szkoły Wyszehradzkiej. Tegoroczny cykl  wykładów, warsztatów i debat zatytułowany „Rethink Past & Design Future” będzie koncentrować się na wydarzeniach z przeszłości i szukać odpowiedzi na problemy i wyzwania współczesnego świata.

Letnia Szkoła Wyszehradzka to dwutygodniowy cykl szkoleń młodych ludzi z krajów Grupy Wyszehradzkiej i Europy Wschodniej realizowany corocznie od 2002 roku. Celem projektu jest pogłębienie wiedzy na temat wyzwań regionalnych i globalnych, likwidacja wzajemnych stereotypów, budowanie więzi i przyjacielskich kontaktów.
 
Uczestnikami programu są studenci, doktoranci, młodzi nauczyciele i dziennikarze z czterech krajów Grupy Wyszehradzkiej oraz innych krajów europejskich. W dotychczasowych edycjach Szkoły wzięło udział ponad 750 osób, pochodzących z: Polski, Czech, Słowacji, Węgier, Armenii, Azerbejdżanu, Białorusi, Francji, Kirgistanu, Kosowa, Litwy, Macedonii, Mołdawii, Niemiec, Rosji, Rumunii, Serbii, Słowenii i Ukrainy. Część debat, wykładów i spotkań jest otwarta dla publiczności.

Program Szkoły poszerza perspektywę i inspiruje poprzez wykłady i debaty poświęcone zagadnieniom politycznym, ekonomicznym, kulturalnym i społecznym, zarówno w wymiarze regionalnym, jak i globalnym. Poruszane są także bieżące wydarzenia i palące problemy wewnątrz UE i sąsiadujących krajów.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się