26. Międzynarodowym Festiwalu Literackim w Budapeszcie

26. Międzynarodowym Festiwalu Literackim w Budapeszcie

Instytut Książki na 26. Międzynarodowym Festiwalu Literackim w Budapeszcie

Udostępnij

Instytut Książki wraz z Instytutem Polskim w Budapeszcie organizuje polską prezentację na Międzynarodowym Festiwalu Literackim w Budapeszcie, którego dwudziesta szósta edycja odbędzie w dniach 25-28 kwietnia bieżącego roku.

W panelach dyskusyjnych w ramach towarzyszących festiwalowi Spotkań Pisarzy Europejskich, na które zaproszono debiutantów, weźmie udział Martyna Bunda, autorka powieści Nieczułość. Bunda wystąpi m.in. w panelu „Literary Translation, Cultural Translation” (piątek 26 kwietnia, godz. 14:00), a także spotka się z czytelnikami w księgarnio-kawiarni Gdańsk (tego samego dnia godz. 19:00; Budapeszt, Bartók Béla út 46).

Marianna Oklejak zaprezentuje wystawę ilustracji książkowej „Kraina cudów. Ilustracje Marianny Oklejak”, na którą złoży się wybór ilustracji z dwóch autorskich książek artystki - Cuda wianki. Polski folklor dla młodszych i starszych oraz Cuda niewidy. Oklejak poprowadzi też warsztaty plastyczne dla młodych czytelników – być może przyszłych ilustratorów – w niedzielę 28 kwietnia o godz. 10:00 oraz spotka się ze studentami Akademii Sztuk Pięknych.

W sobotę o godz. 13:30 odbędzie się prezentacja węgierskiego wydania Kochanka Wielkiej Niedźwiedzicy Sergiusza Piaseckiego (wspólny projekt wydawnictwa Rézbong, Instytutu Polskiego oraz Fundacji im. Wacława Felczaka) z udziałem tłumacza, członka Rady Programowej Instytutu Książki Lajosa Pálfalviego (Millenaris, Sala im. Magda Szabó).

W piątek przedstawiciele Instytutu Książki spotkają się z organizatorami festiwalu, a także poprowadzą specjalne warsztaty dla tłumaczy, wydawców i szeroko rozumianego grona ambasadorów polskiej kultury, jak i dla tych, którzy w tej grupie chcieliby się znaleźć. Będziemy także informować o najciekawszych propozycjach wydawniczych ostatniego okresu i przedstawiać wydawcom tytuły w odpowiednich kategoriach: powieści, reportażu, eseju, kryminału, poezji, komiksu i innych.

W tym roku gościem honorowym budapeszteńskiego święta książki będzie Norwegia.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się