Nowości i zapowiedzi wydawnictwa Dwóch Sióstr

Nowości i zapowiedzi wydawnictwa Dwóch Sióstr

Wiosna w dwusiostrzanym katalogu - nowe Mapy, powieści i mądrości dla dzieciaków!

Udostępnij

Nowości w naszym katalogu rozkwitają jak świeże listki na drzewach – nie sposób za nimi nadążyć  Wydawnictwo Dwie Siostry publikuje informacje na najbliższe miesiące, a poniżej prezentuje najświeższe nowości i zapowiedzi.

Zapowiedzi i okładki zamieszczam w linkach z Materialami do pobrania pod każdym tytułem i w zakładce dla mediów.

 

Ich najświeższe nowości:

„Ture Sventon w Paryżu" Åke Holmberga z ilustracjami Svena Hemmela to kolejna zagraniczna przygoda najsprytniejszego ze szwedzkich detektywów!

Bogata amerykańska dama przyjeżdża do Francji, by kupić przyjemny zameczek na lato. Następnego dnia po zakupie po zamku nie ma śladu, a biuro pośrednika jakby zapadło się pod ziemię. To sprawa dla Ture Sventona!

Materiały do pobrania: http://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/dwiesiostry_files/File/prasa/ture_sventon_w_Paryzu.rar

Premiera: 10 kwietnia

„Rok, w którym nauczyłam się kłamać" Lauren Wolk to wielokrotnie nagradzana poruszająca powieść dla młodzieży o złu, fałszywym oskarżeniu i samotnej walce w obronie sprawiedliwości, porównywana ze słynnym „Zabić drozda" Harper Lee.

Jesienią 1943 roku spokojny świat pensylwańskiej wsi przestaje być dla Annabelle bezpiecznym miejscem. Pewnego ranka w szkole pojawia się nowa uczennica, brutalna i złośliwa Betty. Anabelle staje się ofiarą jej prześladowania i intryg. A gdy ma się dwanaście lat, nie jest łatwo stawić czoła złu, które nagle czai się tak blisko...

Materiały do pobrania: http://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/dwiesiostry_files/File/prasa/rok_w_ktorym_nauczylam_sie_klamac.rar

Premiera: 17 kwietnia

A już za chwileczkę...


„MAPY. Edycja fioletowa" Aleksandry i Daniela Mizielińskich - nowe, piękne, jeszcze bardziej rozszerzone wydanie bestsellerowego atlasu, który podbił świat. Zawiera mapy 66 krajów – o 24 więcej niż edycja niebieska i o 8 więcej niż edycja pomarańczowa.

Materiały do pobrania http://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/dwiesiostry_files/File/prasa/mapy_fioletowe.rar

„MAPY, których nie masz" Aleksandry i Daniela Mizielińskich - gratka dla posiadaczy niebieskiej wersji "Map"! Dodatek do podstawowego wydania książki, zawierający mapy 24 krajów dołączonych do atlasu w wydaniach rozszerzonych.

Jeśli masz już podstawowe (niebieskie) wydanie map, kup „Mapy, których nie masz", by uzupełnić je o mapy krajów narysowane do wydań rozszerzonych.

Materiały do pobrania: http://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/dwiesiostry_files/File/prasa/mapy_zielone.rar

Premiera: 17 kwietnia

 

„Tajemnice Dzikiego Boru" Tonke Dragt – kontynuacja „Listu do króla" – trzymającej w napięciu klasycznej powieści rycerskiej dla młodych czytelników.

Wiosną rycerz Rystridyn miał wrócić z Dzikiego Boru. Nie wrócił. Podobno widziano go w zamku Islan, podobno wyruszył do Kraju Delty. Podobno wszyscy jego towarzysze zginęli...

Tiuri postanawia zbadać, co się stało i wraz ze swoim przyjacielem Piakiem zapuszcza się w mroczne ostępy Dzikiego Boru.

MATERIAŁY DO POBRANIA: http://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/dwiesiostry_files/File/prasa/tajemnice_dzikiego_boru.rar

Premiera: 30 kwietnia

 

„Podróżnicy. Wielkie wyprawy Polaków" Andrzeja Federowicza z ilustracjami Jacka Ambrożewskiego i Zosi Frankowskiej to zbiór pasjonujących opowieści o niezwykłych wyprawach polskich podróżników od średniowiecza do współczesności.

Przed wami historie słynnych polskich podróżników i ich niesamowitych wypraw. Wśród bohaterów książki są zesłańcy i piraci, badacze i awanturnicy, sportowcy i dziennikarze. Od średniowiecznego mnicha Benedykta Polaka, przez legendarnego Maurycego Beniowskiego, Leonida Teligę, Tony'ego Halika i Jerzego Kukuczkę, po Marka Kamińskiego i Aleksandra Dobę.

Materiały do pobrania: http://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/dwiesiostry_files/File/prasa/podroznicy.rar

Premiera: 8 maja


Bibi Dumon Tak, autorka kultowych „Zwierzaków cudaków", przyjeżdża w czerwcu do Polski na Big Book Festival. Zapraszamy na spotkanie z autorką w sobotę 22 czerwca o 12:00.

„Zwierzaki cudaki" Bibi Dumon Takwznowienie pasjonującej książki o najciekawszych i najbardziej zadziwiających zwierzętach żyjących na ziemi.

Jak wygląda jak? Czy latająca ryba ma skrzydła? Po co zebrze paski? Z czego strzela strzel bombardier? Czy jaszczurka Jezusa Chrystusa jest święta?

Bibi Dumon Tak opisuje zwierzęta z lekkością, werwą i poczuciem humoru, zamieniając solidną porcję przyrodniczej wiedzy w pasjonujący zbiór barwnych zwierzęcych portretów.

Otrzymała za tę książkę prestiżową holenderską nagrodę literacką Zilveren Griffel (Srebrny Rysik).

Materiały do pobrania: http://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/dwiesiostry_files/File/prasa/zwierzaki_cudaki(1).rar

Premiera: 22 maja

„Zwierzaki zwyklaki" Bibi Dumon Tak - kontynuacja „Zwierzaków cudaków". Czterdzieści krótkich tekstów o zwykłych niezwykłych zwierzętach.

Po co jeż smaruje się śliną? Ile serc ma dżdżownica? Czemu królik je własną kupę? Co dodaje mrówkom skrzydeł? Jak rozmawiają śledzie? Czy da się rozśmieszyć szczura?

Mysz, komar, ślimak, sikorka, biedronka. To zwierzęta, które często widujemy, najzwyklejsze w świecie – a mimo to zupełnie niezwykłe. Każde z nich ma w sobie coś zaskakującego.

Materiały do pobrania:  http://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/dwiesiostry_files/File/prasa/zwierzaki_zwyklaki.rar

Premiera: 22 maja

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się