Instytut Książki na Beijing International Book Fair

Instytut Książki na Beijing International Book Fair

Instytut Książki na Beijing International Book Fair [relacja i zdjęcia]

Udostępnij

Wczoraj zakończyły się międzynarodowe targi książki w Pekinie. Beijing International Book Fair to największe azjatyckie targi książki, gdzie co roku swoje książki wystawia ponad dwa i pół tysiąca wydawców z 90 krajów świata, odwiedza je ponad 300 tysięcy czytelników i profesjonalistów rynku książki.

Instytut Książki po raz kolejny organizował w Pekinie stoisko informacyjne. Przez cały czas trwania targów można nas było odwiedzać w International Zone. Na stoisku pokazaliśmy ponad 200 polskich książek dla dzieci, które w Chinach cieszą się wielką popularnością, a także tytuły prezentowane w katalogu New Books from Poland.

W trakcie targów, podobnie jak inne instytucje promujące kultury narodowe za granicą – Alliance Française czy  Goethe Institut – informowaliśmy o naszych książkach wydanych ostatnio w Chinach. W sobotę i niedzielę wspólnie z Instytutem Polskim organizowaliśmy spotkania poświęcone chińskim tłumaczeniom polskich książek. O 11.00 w Author’s Hall miała miejsce prezentacja książek dostępnych w Chinach jako e-booki; w tej chwili jest to już ponad 20 tytułów, wśród których – prócz klasyki – można znaleźć Podróże z Herodotem i Imperium Ryszarda Kapuścińskiego, a także Wiedźmina Andrzeja Sapkowskiego. W spotkaniu wzięła udział tłumaczka Kapuścińskiego, profesor Wu Lan, a także grupa aktorów, którzy przeczytali na żywo wybrane fragmenty Wiedźmina. W niedzielę natomiast w Pawilonie Ilustratorów odbyły się krótkie spotkania wokół Legend polskich oraz Pionierów. Obie te książki ukazały się w ciągu ostatniego roku w Chinach. Niedzielę zwieńczył wieczór poświęcony wierszom Czesława Miłosza. Wzięli w nim udział tłumacze Miłosza i zafascynowani twórczością Noblisty chińscy poeci.

Program towarzyszący powstał we współpracy Instytutu Książki z Instytutem Polskim i Ambasadą RP w Pekinie.

Zdjęcia:


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się