Instytut Książki na Festival du Livre de Paris

Instytut Książki na Festival du Livre de Paris

Instytut Książki na Festival du Livre de Paris

Udostępnij

W tym roku impreza znana wcześniej jako Salon du Livre de Paris odbędzie się po raz pierwszy w nowej formule – już nie jako typowe targi książki otwarte także na stoiska wystawców z zagranicy, lecz Festival du Livre de Paris, kiermasz francuskojęzycznych wydawców i towarzyszący mu polifoniczny festiwal literatury współtworzony przez szereg autonomicznych instytucji partnerskich, organizowany w Grand Palais Ephémère oraz „poza murami”, czyli w wielu innych punktach Paryża.

 Instytut Książki wraz z Instytutem Polskim w Paryżu przygotował na rozpoczynające się w piątek paryskie święto książki szereg spotkań z polskimi pisarzami.

Polski program na festiwalu otworzy 22 kwietnia 2022 r. o godz. 18:00 w Ambasadzie RP spotkanie z Rafałem Kosikiem, autorem książek science-fiction i znawcą twórczości Stanisława Lema, i Pierre'em Gevartem, redaktorem naczelnym „Galaxie”, połączone z otwarciem wystawy prezentującej ilustracje Daniela Mroza do książek Stanisława Lema.

W sobotę 23 kwietnia o godz. 17:00 w Café Le Piquet (48 avenue de la Motte Picquet, 75015 Paryż) odbędzie się na spotkanie autorskie z Martyną Bundą, autorką książki „Les Cœurs endurcis” (Editions Noir sur Blanc, tytuł oryg. „Nieczułość”), z udziałem tłumaczki Caroline Raszki-Dewez.

W niedzielę 24 kwietnia o godzinie 11:30  we współpracy z Instytutem Rumuńskim w Paryżu organizujemy debatę poświęconą roli kobiecych autorek we współczesnej literaturze, z udziałem Martyny Bundy i Barbary Klickiej oraz pisarek z Rumunii: Floriny Ilis i Aliny Nelegi (Grand Palais Ephémère, stoisko Rumunii).

Tego samego dnia o godz. 17:00 w Café Le Piquet odbędzie się z kolei spotkanie z Barbarą Klicką wokół jej książki „Sanatorium” (Editions Intervalles), z udziałem tłumaczki Nathalie Le Marchand.

W festiwalowy weekend zaplanowaliśmy także podpisywanie książek przez obie autorki na stoiskach ich francuskich wydawców w Grand Palais Ephémère.

Impreza zakończy się w niedzielę.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się