Instytut Książki na Forum Młodych Bibliotekarzy w Poznaniu

Instytut Książki na Forum Młodych Bibliotekarzy w Poznaniu

Instytut Książki na Forum Młodych Bibliotekarzy w Poznaniu - relacja

Udostępnij

Zakończyło się 12. Forum Młodych Bibliotekarzy pod hasłem „Bibliotekarz DO POZNANIA”. Hasło tegorocznej edycji wydarzenia stanowiło celową grę słów – miało zachęcić uczestników nie tylko do odwiedzenia stolicy Wielkopolski, ale przede wszystkim do tego, by pokazali oni siebie samych innym i pozwolili się poznać.

Podczas kilkudziesięciu wykładów i warsztatów przygotowanych dla młodych bibliotekarzy prezentację swojej działalności skierowanej do pracowników bibliotek miał także Instytut Książki.

Podczas wystąpienia „OPAC i co dalej?” pokazywaliśmy uczestnikom, że  „zwykły” katalog online w dzisiejszych czasach już nie wystarcza. Możliwość przeglądania katalogu biblioteki, dokonywanie rezerwacji lub prolongat stała się standardem.
Zależało nam na stworzeniu wartości dodanej dla czytelników bibliotek korzystających z systemu MAK+. Osiągnęliśmy to dzięki integracji serwisu szukamksiążki.pl, który jest globalnym katalogiem online bibliotek korzystających z MAK+, z dwoma podmiotami zewnętrznymi: serwisem lubimyczytać.pl oraz codoczytania.pl

Prezentacja o kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek” poświęcona była przede wszystkim projektowi skierowanemu do dzieci w wieku przedszkolnym, w którym niezwykle ważna jest rola bibliotek i nasza współpraca z bibliotekarzami. Zaangażowani bibliotekarze w swoich środowiskach lokalnych są najlepszymi ambasadorami naszego projektu – zachęcają do odwiedzin biblioteki i odbioru Wyprawek Czytelniczych, serdecznie przyjmują Małych Czytelników, organizują liczne spotkania w przedszkolach, a także interesujące wydarzenia i warsztaty dla dzieci i ich rodziców.

W ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek” każdy przedszkolak, który przyjdzie z rodzicem do jednej z 5200 bibliotek biorących udział w projekcie otrzyma wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą: książkę „Pierwsze czytanki dla...”, broszurę dla opiekunów o roli czytania w życiu dziecka oraz Kartę Małego Czytelnika. Więcej informacji na: www.wielki-czlowiek.pl


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się