Ogólnopolska Izba Księgarń
Instytut Książki na Międzynarodowych Targach Książki w Lipsku

Instytut Książki na Międzynarodowych Targach Książki w Lipsku

Instytut Książki na Międzynarodowych Targach Książki w Lipsku

Udostępnij

Już jutro, w czwartek 21 marca, rozpoczynają się Międzynarodowe Targi Książki w Lipsku – druga po Frankfurcie największa tego typu impreza w Niemczech. Bierze w nich udział ponad 2600 wystawców z całego świata.

Instytut Książki jak co roku organizuje na targach narodowe stoisko informacyjne (hala 4, nr E400). Prezentowane będą na nim nowości z katalogu „New Books from Poland”, przegląd książek dla dzieci i młodzieży, a także wybór tytułów, które ukazały się przy wsparciu programu PTCP ze szczególnym uwzględnieniem dzieł Gustawa Herlinga-Grudzińskiego. Chcemy także zapoznać odwiedzających z programami Instytutu Książki dotyczącymi publikacji i promocji polskiej literatury w Niemczech.

Targom towarzyszy cieszący się popularnością i ceniony festiwal „Leipzig Liest". Zaplanowany program wydarzeń poświęconych polskim autorom i tematom, obejmujący wieczory autorskie, prezentacje i dyskusje, jest owocem współpracy między Instytutem Książki, lipską filią Instytutu Polskiego w Berlinie i innymi niemieckimi partnerami. W ramach wydarzenia z czytelnikami spotka się między innymi Igor Janke, który w sobotę 23 marca wraz z szefem instytutu Gaucka Rolandem Jahnem będzie dyskutował o swojej książce poświęconej Solidarności Walczącej pt. Twierdza. Historii XX wieku będą także poświęcone spotkania z Tytusem Jaskułowskim oraz Włodzimierzem Borodziejem i Maciejem Górnym.

Oprócz tego publiczność będzie miała okazję zapoznać się z poezją Wojciecha Kudyby i Tomasza Różyckiego, słuchając lektury wierszy w ich wykonaniu, natomiast  Brygida Helbig i Katarzyna Bonda wezmą udział w promocji niemieckich wydań swoich powieści. O fenomenie "Drzew" będzie opowiadał Piotr Socha. Rudiger Ritter przedstawi natomiast biografię Moniuszki swojego autorstwa.

Szczegółowy program wydarzeń można znaleźć na stronie: http://leipzig.polnischekultur.de/index.php?navi=013&id=2286

Targi potrwają do niedzieli 24 marca. Gościem honorowym imprezy są w tym roku Czesi.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się