Jedność - Dzień dziecka
Kraków świętuje Światowy Dzień Poezji

Kraków świętuje Światowy Dzień Poezji

Kraków świętuje Światowy Dzień Poezji

Udostępnij

Jak co roku Kraków Miasto Literatury UNESCO włącza się w międzynarodowe obchody Światowego Dnia Poezji. 21 marca miasto – na co dzień i tak pełne poezji – zamieni się w jej prawdziwą stolicę

Obchody rozpoczną się od godz. 16.00 spacerem szlakiem Wisławy Szymborskiej. Oprócz wierszy najsłynniejszej polskiej poetki nie zabraknie też szkolnych faktów i soczystych anegdot. Chętni mogą wysyłać zgłoszenia na adres: spacery@miastoliteratury.pl (wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/476017686269716/).

Wieczorem odbędzie się wyjątkowy slam poetycki, będący jednocześnie krakowskimi eliminacjami do Ogólnopolskich Mistrzostw Slamu. Scena, mikrofon i 3 minuty – do tego publiczność, która może do woli hałasować, by wyrazić swoje zadowolenie lub jego brak. To jest właśnie slam poetycki – kawiarniano-klubowa forma pojedynków słownych. Zwycięzca jest tylko jeden. Start o 20.00 w Kolanku No. 6 (wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/564252984086024/).

Poza tym pamiętajcie, żeby tego dnia mieć oczy i uszy szeroko otwarte – pojawi się kilka poetyckich newsów!

Poetycka atmosfera zostanie utrzymana do soboty. 23 marca o 17.30 we współpracy z Fundacją KONTENT w DeRevolutionibus Books&Cafe odbędzie się spotkanie z poetką i diagnostką laboratoryjną, Anną Adamowicz, poświęcone jej tomowi Animalia (wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/646764135781184/).

Światowy Dzień Poezji został ustanowiony przez UNESCO w 1999 r. celem wspierania różnorodności językowej poprzez twórczość poetycką i promowania literatury małych języków. Krakowskie wydarzenia stanowią część międzynarodowych obchodów Światowego Dnia Poezji przez Miasta Literatury UNESCO.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się