Instytut Książki na Międzynarodowym Festiwalu Literatury Dziecięcej w Rabce

Instytut Książki na Międzynarodowym Festiwalu Literatury Dziecięcej w Rabce

Instytut Książki na Międzynarodowym Festiwalu Literatury Dziecięcej w Rabce

Udostępnij

Już niedługo, w dniach 17-20 lipca 2024 roku odbędzie się jedenasta edycja Międzynarodowego Festiwalu Literatury Dziecięcej w Rabce-Zdroju. W bogatym programie imprezy znalazło się też miejsce na wydarzenia organizowane przez Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”.

Łącznie na festiwalu w Rabce Instytut Ksiażki przygotowuje dla najmłodszych czytelników trzy wydarzenia:

17 lipca, godz. 9:30

Miejska Biblioteka Publiczna w Rabce

POCZUJ wiersze. Spotkanie NAJNAJważniejsze. Sensoryczne i bliskościowe spotkanie z poezją dla najmłodszych („najnanów”) – warsztaty dla dzieci w wieku 1-4 poprowadzi Lucyna Eluszkiewicz-Brzezińska. Na warsztat obowiązują zapisy.

17 lipca, godz. 11:00

Miejska Biblioteka Publiczna w Rabce

TYCI TYCI, a CZYTA. Poetyckie i krzepiące spotkanie z NAJmłodszymi i ich Opiekunami wokół najnowszych wierszy Doroty Gellner, które ukażą się w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek” – warsztaty dla dzieci w wieku 0-3 poprowadzi Lucyna Eluszkiewicz-Brzezińska. Na warsztat obowiązują zapisy.

18 lipca, godz. 11:00

Miejska Biblioteka Publiczna w Rabce

Wycieczka do bajkowego miasteczka. Warsztaty poetycko-muzyczne dla dzieci w wieku 4-6 poprowadzi Dorota Gellner. Na warsztat obowiązują zapisy.

W trakcie festiwalu w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rabce będzie też można zobaczyć wystawę ilustracji Joanny Kłos z najnowszej książki dla niemowląt przygotowywanej w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. Książka będzie miała swoją premierę jesienią tego roku.

W tym roku na festiwalu w Rabce Instytut Książki zaprezentuje także nowy projekt BookStadion, w ramach którego będzie pokazywał młodym adeptom i adeptkom szkółek piłkarskich oraz fanom futbolu, że książki i piłka nożna to naprawdę zgrany duet. Więcej informacji o tym projekcie podamy już wkrótce.

20 lipca, godz. 11:00

Stadion Miejski w Rabce-Zdroju

Bilet na stadion marzeń. Warsztaty sportowo-czytelnicze, w ramach nowego projektu Instytutu Książki BookStadion poprowadzi Paweł Piwowarczyk. Warsztaty połączone będą z pokazem freestyle footballu w wykonaniu mistrza świata Pawła Skóry. Na warsztat obowiązują zapisy.

20 lipca, godz. 12:00

Stadion Miejski w Rabce-Zdroju

Otwarty pokaz freestyle footballu w wykonaniu mistrza świata Pawła Skóry. Na wydarzenie nie obowiązują zapisy.

Szczegółowe informacje na temat programu tegorocznego festiwalu w Rabce można znaleźć TUTAJ

Promotorom i promotorkom czytelnictwa szczególnie polecamy piątkową konferencję dla dorosłych, która odbędzie się 19 lipca. Wśród zaproszonych ekspertów zobaczymy Marka Kamińskiego, dr Wandę Matras-Mastalerz, dr. Marka Kaczmarzyka i wielu innych znakomitych gości.

Uwaga! Na większość wydarzeń w ramach festiwalu obowiązują zapisy, które rozpoczęły się w nocy z 7 na 8 lipca 2024.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się