Komunikat: Kiedy VAT 0% na książki? - spotkania Prezeski i Wiceprezeski PIK w Ministerstwie Finansów

Komunikat: Kiedy VAT 0% na książki? - spotkania Prezeski i Wiceprezeski PIK w Ministerstwie Finansów

Komunikat: Kiedy VAT 0% na książki? - spotkania Prezeski i Wiceprezeski PIK w Ministerstwie Finansów

Udostępnij

W piątek 5 lipca Prezeska Polskiej Izby Książki Magdalena Hajduk-Dębowska oraz Wiceprezeska Dorota Twarowska odbyły spotkanie z Ministrem Finansów, Andrzejem Domańskim. Spotkanie miało na celu ustalenie trybu wdrożenia stawki VAT 0% na książki.

Minister finansów zadeklarował, że po konsultacjach w ramach koalicji pod koniec bieżącego roku oraz po uzyskaniu pozytywnej rekomendacji, na początku 2025 roku Ministerstwo przystąpi do prac nad obniżeniem stawki VAT na książki do 0%. Ponadto, podczas spotkania omawiana była trudna sytuacja branży książki, rządzące nią mechanizmy ekonomiczne oraz kulturotwórcza rola księgarń. Została również poruszona kwestia dotacji na podręczniki.

"Jesteśmy zadowolone ze spotkania. Minister finansów chce realizować składaną wraz z Marszałek Małgorzatą Kidawą – Błońską przedwyborczą obietnicę. Jest ona dla naszej branży niezwykle istotna. I chociaż nie jest ona lekiem na całe zło, jest ważnym krokiem w kierunku ulżenia podmiotom rynku książki w codziennej działalności. Pozostajemy w kontakcie z Ministerstwem Finansów i na bieżąco będziemy monitorować tę oraz pozostałe poruszone kwestie" - powiedziała po spotkaniu Magdalena Hajduk-Dębowska.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się