Instytut Książki na Międzypokoleniowym Festiwalu Literatury Dziecięcej Ojce i Dziatki

Instytut Książki na Międzypokoleniowym Festiwalu Literatury Dziecięcej Ojce i Dziatki

Instytut Książki na Międzypokoleniowym Festiwalu Literatury Dziecięcej Ojce i Dziatki

Udostępnij

Rejs statkiem „Pirat” zainaugorwał w minionym tygodniu w Sopocie tegoroczny Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej Ojce i Dziatki. Kapitanem wyprawy był ambasador festiwalu, Józef Wilkoń – wybitny, wielokrotnie nagradzany artysta, twórca wielu książek dla najmłodszych. Jego dzieła wszystkie przedszkolaki mogą poznać m.in. dzięki naszej bibliotecznej odsłonie kampanii „Mała książka – wielki człowiek”, w ramach której otrzymują zilustrowaną przez niego książkę „Pierwsze czytanki dla…”.

Józef Wilkoń przeprowadził dla najmłodszych warsztaty rozwijające wyobraźnię – pokazywał, jak barwne plamy farb mogą dzięki naszej kreatywności zamieniać się w niepowtarzalne obrazy, biegnące konie czy finezyjne ryby.

Dla dzieci nie zabrakło też innych warsztatów doskonalących umiejętności, które każdy mały i duży żeglarz powinien mieć: uczestnicy festiwalu uczyli się zatem wiązania węzłów żeglarskich, spotkali się z piratem i słuchali czytanych przez niego morskich opowieści, mogli też dowiedzieć się, jakie morskie ssaków żyją w Bałtyku.

Pod poniższym adresem można obejrzeć zdjęcia z wydarzenia i relację filmową:

https://www.facebook.com/MiedzypokoleniowyFestiwal/videos/282162953009733

W pozostałe dni festiwalu w Sopocie i Gdyni odbyły się warsztaty dla dzieci, spotkania literackie i autorskie. Uczestnicy mogli uczestniczyć w nich na miejscu, ale też dzięki spotkaniom na żywo on-line. Zapisy transmisji spotkań znajdziecie na Facebooku wydarzenia – zachęcamy do obejrzenia.

W ramach festiwalu w Sopotece została zorganizowana wystawa „Kotki, liski, tygryski… czytam o wszystkim!”, którą przygotował Instytut Książki . Do 5 sierpnia wciąż możecie tam obejrzeć ilustracje Józefa Wilkonia z książki „Pierwsze czytanki dla…”.

Kolejna odsłona tegorocznego Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej Ojce i Dziatki odbędzie się 8 sierpnia w Opolu – już dziś serdecznie zapraszamy!


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się