Ogólnopolska Izba Księgarń
Instytut Książki na seminarium w Sztokholmie

Instytut Książki na seminarium w Sztokholmie

Instytut Książki na seminarium w Sztokholmie

Udostępnij

W tym roku Gościem Honorowym Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie będzie Szwecja. Uroczyście ogłoszono to w minionym tygodniu na seminarium zorganizowanym w Sztokholmie przez Instytut Polski.

Podczas spotkania rozmawiano o popularności szwedzkiej literatury w Polsce, możliwościach współpracy międzynarodowej, a także o polskich książkach, które powinny trafić do szwedzkich czytelników. W seminarium udział wzięli szwedzcy wydawcy i agenci, tłumacze szwedzkiej literatury na język polski oraz przedstawiciele najważniejszych instytucji i inicjatyw wspierających czytelnictwo: m.in. Susanne Bergström Larsson z Rady Kultury i Sztuki Szwecji, Henrik C. Enbohm z Instytutu Szwedzkiego, przedstawiciele Ambasady Szwecji, Instytutu Polskiego, delegacja Targów w Krakowie.

Instytut Książki reprezentowała Ewa Wojciechowska, która opowiedziała zaproszonym gościom o zagranicznej działalności Instytutu oraz przybliżyła szwedzkim wydawcom i tłumaczom zainteresowanym wydawaniem polskich książek nasze programy: Program Translatorski ©POLAND oraz Sample Translations ©POLAND.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się