Instytut Książki po raz pierwszy na Międzynarodowych Targach Książki w Turynie

Instytut Książki po raz pierwszy na Międzynarodowych Targach Książki w Turynie

Instytut Książki po raz pierwszy na Międzynarodowych Targach Książki w Turynie

Udostępnij

Rozpoczęły się Międzynarodowe Targi Książki w Turynie, czyli Salone Internazionale del Libro di Torino. To trzydziesta piąta edycja tej imprezy – pierwsza, na której można odwiedzić polskie stoisko, przygotowane przez Instytut Książki.  

Hasłem towarzyszącym tegorocznych targów jest  Atraverso lo specchio (Patrząc przez lupę).  Ten sposób organizatorzy wydarzenia chcą oddać hołd autorowi „Alicji w krainie czarów” i równocześnie podkreślić potrzebę oderwania się od przytłaczającej rzeczywistości za pomocą wyobraźni.

Imprezę zainaugurowało spotkanie z laureatką Nagrody Nobla, Swietłaną Aleksiejewcz, które poprowadziła Loredana Lipperini.

Salone Internazionale del Libro Torino to największe i najważniejsze wydarzenie na włoskim rynku wydawniczym. Każdego roku Międzynarodowe Targi Książki w Turynie ściągają ponad tysiąc wydawców z Półwyspu Apenińskiego, którzy w czterech pawilonach Lingotto Fiere zajmują powierzchnię wystawienniczą około 110 000 metrów kwadratowych. Wyjątkowo w tym roku w weekendowe dni targów na dachu centrum kongresowego czytelnicy będą mogli zobaczyć Pista 500 - artystyczny projekt Pinacoteca Agnelli stworzony na kultowym torze testowym dla samochodów FIAT.  

Turyńskie targi są przede wszystkim skierowane do włoskiej publiczności, dlatego przygotowany został bardzo bogaty i interesujący program oraz wiele atrakcji okołoliterackich. Instytut Książki we współpracy z organizatorami i wydawnictwem Kellereman organizuje spotkanie autorskie Małgorzaty Rejmer promujące włoskie wydanie reportażu „Bukareszt. Krew i kurz”. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę o godz. 16:15 w Sale Internazionale, a poprowadzi je dziennikarz gazety „Corriere della Serra” Andrea Morinelli.

W programie przewidziano również przestrzeń dla agentów i rights managerów, którzy prowadzą rozmowy biznesowe w Rights Corner.

Instytut Książki pierwszy raz w tym roku zorganizował stoisko informacyjne o powierzchni 16m2, na którym czytelnicy mogą zakupić włoskie tłumaczenia polskich książek, a także zapoznać się z literaturą polską i najnowszymi w niej trendami. W ten sposób pragniemy zwiększyć rozpoznawalność polskich książek i autorów, a tym samym liczbę przekładów z języka polskiego na włoski.

Tegorocznym gościem regionalnym imprezy jest Sarydnia, a krajem honorowym Albania.

Międzynarodowe Targi Książki w Turynie potrwają do poniedziałku 22 maja.

Galeria zdjęć


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się