Instytut Książki podczas Festiwalu Ojce i Dziatki w Lublinie

Instytut Książki podczas Festiwalu Ojce i Dziatki w Lublinie

Instytut Książki podczas Festiwalu Ojce i Dziatki w Lublinie [relacja i zdjęcia]

Udostępnij

W dniach 21-24 września w Lublinie odbyła się kolejna odsłona Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej – Ojce i Dziatki. W ramach festiwalu odbyły się wydarzenia, które współorganizował Instytut Książki, będący partnerem festiwalu. 

21 września o godzinie 16:00 odbył się panel dyskusyjny pt. „Odczytanie potrzeb dzieci i młodzieży - NGO w dialogu na rzecz edukacji” dotyczący bezpieczeństwa, dobrostanu emocjonalnego, warunków do wszechstronnego i indywidualnego rozwoju, które można zagwarantować dzieciom jedynie przez stabilne, wspierające i współpracujące środowisko.

Fundacja Czas Dzieci w partnerstwie z Fundacją ING Dzieciom do dialogu zaprosiła tych, których działania budzą od lat uznanie i szacunek, a wśród nich przedstawicielkę Instytutu Książki. W panelu wzięli udział:

Aldona Radomska-Paluchowska – Fundacja ING Dzieciom
Marta Tomaszewska – Fundacja BNP Paribas
Angelika Apanowicz – Fundacja Katalyst Education
Katarzyna Humeniuk – Instytut Książki
Edmund Kuryluk – Centrum Spotkania Kultur
Dyskusję poprowadziła Agnieszka Karp-Szymańska, prezeska Grupy Czas Dzieci i dyrektorka Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej – Ojce i Dziatki.

W ramach festiwalu w Lublinie odbyły się także współorganizowane przez Instytut Książki wydarzenia dotyczące nowej książki Justyny Bednarek, pt. „Wnuczka antykwariusza”, która jesienią trafi do wszystkich pierwszoklasistów w Polsce w ramach kampanii Instytutu Książki „Mała książka – wielki człowiek”. 22 września odbyły się dwa spotkania warsztatowe pt. „Tajemnice starej walizki” – pierwsze dla dzieci od 7 roku życia i drugie dla dzieci od 9 roku życia. Oba poprowadził Krystian Truchalski. Z kolei 23 września o godzinie 16:00 zaprosiliśmy uczestników festiwalu na rodzinną grę terenową „Wnuczka antykwariusza”.

Poniżej przedstawiamy wybór zdjęć z Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej – Ojce i Dziatki w Lublinie. Można na nich obejrzeć nie tylko wydarzenia współorganizowane przez Instytut Książki.

Galeria zdjęć:


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się