Isaac Asimov - "Gwiazdy jak pył" od 12 kwietnia w księgarniach!

Isaac Asimov - "Gwiazdy jak pył" od 12 kwietnia w księgarniach!

Isaac Asimov - "Gwiazdy jak pył" od 12 kwietnia w księgarniach!

Udostępnij

6 kwietnia przypada 30 rocznica śmierci Isaaca Asimova, klasyka SF. A tymczasem już 12 kwietnia trafi do księgarń pierwsza część z cyklu Imperium Galaktyczne pt. „Gwiazdy jak pył”. Wznowienie tego cyklu zapełni niszę pomiędzy Fundacją, a Robotami.

 

Nota o książce:

Biron Farrill, naiwny student Uniwersytetu Ziemskiego, trafia w sam środek kosmicznej intrygi. Jego ojciec, powszechnie szanowany rządca Widemos z planety Nefelos, zostaje uwięziony i zamordowany, a nieznany sprawca podkłada bombę radiacyjną w pokoju Birona w akademiku. Czy te dwa wydarzenia się ze sobą wiążą? Dlaczego rządca musiał zginąć? Zrozpaczony i zdeterminowany Biron postanawia wszystko wyjaśnić. Opuszcza Ziemię i podróżuje w daleki kosmos, gdzie wpada w sieć szpiegowskich spisków i gdzie będzie musiał stawić czoło despotom z planety Tyrann. Stawką gry bowiem nie jest tylko życie Birona, ale wolność całej Galaktyki.

Kilka słów o autorze:

Isaac Asimov to jeden z najwybitniejszych i najpopularniejszych autorów science fiction wszech czasów, zaliczany wraz z Robertem A. Heinleinem i Arthurem C. Clarkiem do „Wielkiej Trójki” tego gatunku. Urodził się w 1920 roku  w Pietrowiczach w obwodzie smoleńskim w Rosji Radzieckiej, zmarł w 1992 roku w Nowym Jorku. Przez większość kariery akademickiej wykładał biochemię na Uniwersytecie Bostońskim. Był autorem i redaktorem ponad 500 książek, głównie SF i popularnonaukowych, ale także fantasy, kryminałów czy zbiorów dowcipów. Dom Wydawniczy REBIS wydał już dwa epokowe cykle Isaaca Asimova: „Fundację” (wraz z uzupełniającymi tomami autorstwa Gregory’ego Benforda, Grega Beara i Davida Brina) i „Roboty”.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się