Gdańskie Targi Książki

Gdańskie Targi Książki

Islandia gościem honorowym II Gdańskich Targów Książki

Udostępnij

„Trwają przygotowania do Gdańskich Targów Książki, które odbędą się w dniach 29-31 marca w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej. Nowością w tym roku jest zaproszenie gościa z zagranicy i w tym roku będzie to Islandia. Trwa przyjmowanie zgłoszeń i ustalanie listy zaproszonych autorów. Już dziś wiemy, że udział weźmie 80 wystawców i odbędzie się blisko 50 spotkań, warsztatów i dyskusji” – przekazał Bibliotece Analiz Paweł Szopowski, organizator gdańskiej imprezy.

Pierwsze Gdańskie Targi Książki odbyły się od 16 do 18 marca na 3000 mkw. powierzchni w klimatycznym wnętrzu odrestaurowanego gmachu Polskiej Filharmonii Bałtyckiej. Uczestniczyło w nich 70 firm wydawniczych, frekwencja wyniosła 12,2 tys., nie licząc uczestników koncertów, jakie w trakcie targów odbywały się w gdańskiej Filharmonii. W trakcie 30 spotkań w ramach bogatego programu towarzyszącego wystąpili: Katarzyna Bonda, Marek Kamiński, reporterki Urszula Jabłońska, Aleksandra Lipczak i Karolina Sulej, a także Mariusz Szczygieł, Anna Cieplak, Marcin Świetlicki oraz Michał Zawadka.

Organizatorzy wyliczyli, że prezentowano książki w 17 kategoriach: proza, poezja, non-fiction, kryminał, fantastyka i sci-fi, komiksy, książka artystyczna, psychologia, biografie, socjologia, hobby i literatura piękna, dla dzieci, edukacyjna, kulinarna i sportowa. Targom towarzyszyły dwie wystawy artystyczne.

Targi miały ośmiu patronów medialnych, w gdańskich autobusach i tramwajach umieszczono 160 plakatów informujących o wydarzeniu.

Patronaty nad wydarzeniem objęli: ambasador Islandii, konsul honorowy Islandii, marszałek województwa pomorskiego, a także prezydent Miasta Gdańsk.

Patronami medialnymi wydarzenia są: „Gazeta Wyborcza”, trojmiasto.pl, Radio TOK FM, Sztuka Wyboru oraz grupa mediów „Biblioteki Analiz”.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się