Jedność - Wakacje z książkami
, Iza Michalewicz, "Zbrodnie prawie doskonałe"

, Iza Michalewicz, "Zbrodnie prawie doskonałe"

Iza Michalewicz na spotkaniu

Udostępnij

Miłość jest najważniejsza!   Iza Michalewicz, autorka książki "Zbrodnie prawie doskonałe", wydanej nakładem Wydawnictwa Znak.

Rozmowę poprowadziła Edyta Mikołajczyk.

W książce Autorka opisała siedem spraw. Zostały one zapisane bardzo szczegółowo i bardzo uczciwie.

Iza Michalewicz przyznała, że bardzo trudna jest rozmowa z rodziną osoby zabitej. Trzeba rozmawiać jak z najlepszym przyjacielem. Trzeba po prostu być. To są rozmowy z rodzinami będącymi w ciągłej żałobie.

Podkreśla, że głupio czasami zadać proste pytanie. Nie pyta, co ta osoba czuła w tamtym czasie, ale pyta, co się czuje w tamtym czasie. By rozmówcy nie wracali do chwil, które nie chcieliby wspominać, ale żyją nimi codziennie.

Czy te rozmowy Panią obciążają? Jak Pani je odreagowuje? Słuchając głośnej muzyki, głośno się drę, lub oglądam głupie seriale. A oglądając film kryminalny na początku mogę powiedzieć, kto zabił.

Ta książka to opowieść o człowieku. Wielu z zabójców w dzieciństwie poddawanych było przemocy psychicznej, która ma ogromną siłę. Często najbliżsi wywierali przemoc psychiczną, fizyczną i seksualną na sprawców zabójstwa. Bardzo wiele dzieci nie wytrzymuje tych presji. Jest bardzo wiele uwarunkowań, które wpływają na rozwój człowieka.

Jednak…. Miłość jest najważniejsza!

Iza Michalewicz – uznana reporterka, laureatka nagrody Grand Press i finalistka Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego. Autorka zbioru reportaży Życie to za mało. Notatki o stracie i poszukiwaniu nadziei oraz książki Rozpoznani o rozpoznanych na kadrach powstańczej kroniki filmowej uczestnikach powstania warszawskiego. Współautorka bestsellerowej biografii Villas. Nic przecież nie mam do ukrycia.

Fot. Marytka Czarnocka BookBook

Księgarnie BookBook to 96 księgarnie na terenie całej Polski oraz bookbook.pl, gdzie czytelnicy znajdą nowości, bestsellery oraz wyjątkowe oferty promocyjne. W księgarniach miłośnicy książek poznają kilka milionów egzemplarzy od literatury pięknej, poprzez reportaże poradniki, ciekawą ofertę dla najmłodszych i młodych czytelników. Księgarnie Bookbook to także partner wielu inicjatyw wspierających czytelnictwo oraz organizator wydarzeń kulturalnych swoich księgarniach.

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się