Jak spędzimy majówkę? Przedstawiamy najważniejsze trend

Jak spędzimy majówkę? Przedstawiamy najważniejsze trend

Jak spędzimy majówkę? Przedstawiamy najważniejsze trend

Udostępnij

Przed nami jeden z najbardziej wyczekiwanych weekendów w roku. Kapryśna pogoda oraz trwająca pandemia sprawiły, że Polacy przygotowują się do spędzenia wolnych dni w domu. Jak wskazują dane platformy Empik.com, podczas majówki będziemy chętnie spotykać się z najbliższymi. Nie zabraknie też czasu na aktywny wypoczynek oraz kontakt z kulturą, co widać po wzroście liczby zamówień w kategoriach Muzyka czy Książki.

Pomysły na majówkę 2021

Przed nami kolejna majówka w okolicznościach lockdownu, jednak w tym roku przygotowaniom do przedłużonego weekendu towarzyszy wyraźny optymizm. Jak wskazują trendy zakupowe widoczne na platformie Empik.com, Polacy szykują się do spotkań w gronie rodziny i znajomych. Produkty z kategorii Przyjęcia i okazje,  niezbędne podczas każdego grilla czy urodzin, odnotowały odpowiednio trzy- i pięciokrotny wzrost zainteresowania w stosunku do analogicznego okresu w ubiegłym roku oraz przed pandemią - w roku 2019.
Jednocześnie w zakupach dokonywanych przez klientów Empik.com przejawia się tęsknota za wyjazdami, które najwyraźniej zamierzamy planować, korzystając z wolnych dni podczas majówki.

- Zdradza to zwłaszcza duże zainteresowanie publikacjami o tematyce podróżniczej. Pomiędzy 1 a 26 kwietnia 2021 Polacy kupowali je znacznie chętniej niż w analogicznym okresie 2019 roku, kiedy to podróże odbywały się bez przeszkód. Widoczne w tym zestawieniu wzrosty są imponujące: liczba zamówionych map zwiększyła się o ponad 160 proc., dla atlasów był to wzrost ponad dwukrotny, a dla przewodników - blisko trzykrotny! -Monika Marianowicz, Rzecznik prasowy Empiku

Tymczasem, w oczekiwaniu na możliwość swobodnych podróży, Polacy chętnie relaksują się przy dobrej lekturze, kupując coraz więcej książek online. W okresie poprzedzającym majówkę, tylko pomiędzy 1 a 26 kwietnia, klienci Empik.com zamówili w sumie 898 tys. egzemplarzy. Największymi książkowymi hitami okazały się w tym czasie Czuła przewodniczka Natali de Barbaro oraz powieść Terapeutka B.A. Paris.

Z drugiej strony, wielu Polakom majówka najwyraźniej upłynie pod znakiem aktywności fizycznej - jazdy na rowerze, rolkach, deskorolce czy hulajnodze. W ciągu ostatnich 4 tygodni w całej kategorii Sport na Empik.com liczba zamówień była ponad trzykrotnie wyższa niż w analogicznym okresie przed pandemią - w 2019 roku.

Zmiana trendów w pandemii

W jaki sposób pandemia zmieniła nasze majówkowe przyzwyczajenia? Różnicę widać szczególnie w kategoriach Muzyka oraz Dom i Ogród, które zarówno rok temu, jak i obecnie, przed majowym weekendem, wyraźnie zyskały na znaczeniu. W przypadku artykułów do domu i ogrodu tegoroczny przedmajówkowy wzrost zainteresowania był ponad dwukrotnie większy niż poprzednio, a w odniesieniu do wydawnictw muzycznych - niemal trzykrotnie większy. Częstym pomysłem na spędzenie czasu w domu jest reorganizacja codziennej przestrzeni do życia i pracy, pielęgnacja ogrodów i aranżacja balkonów. W kategorii Dom i Ogród, obejmującej m.in. meble ogrodowe czy trampoliny, do najchętniej kupowanych produktów w ostatnich tygodniach należą elementy zastawy stołowej z limitowanej kolekcji Empiku „Kolory Prowansji”. Z kolei wśród najczęściej wybieranych płyt znalazły się albumy Krzysztofa Krawczyka wydane w ramach Złotej kolekcji, Pułapka na motyle Sobela oraz edycja deluxe Irenki Sanah.
Nadchodzące miesiące pokażą, czy pandemia trwale zmieni preferowane przez Polaków formy odpoczynku, nie tylko w majówkę. Tymczasem dla wszystkich, którzy nadal szukają pomysłu na udany majowy weekend, Empik przygotował zestaw inspiracji oraz atrakcyjnych rabatów, z których skorzystać można tylko do 3 maja. Na przykład na rolki do -35%, hulajnogi do -25%, koce piknikowe do -45%, badminton do -37% czy bramki ogrodowe do -25%. Szeroka oferta czeka też na fanów puzzli, gier planszowych oraz artykułów kreatywnych dla całej rodziny.
Szczegóły na www.empik.com/majowka.

Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się