James Patterson ratuje niezależne księgarnie. Pisarz przekazał im pół miliona dolarów

James Patterson ratuje niezależne księgarnie. Pisarz przekazał im pół miliona dolarów

James Patterson ratuje niezależne księgarnie. Pisarz przekazał im pół miliona dolarów

Udostępnij

Jeden z najbogatszych pisarzy świata nie zostaje obojętny na zagrożenie bankructwa, przed jakim w związku z epidemią koronawirusa stoją małe, niezależne księgarnie. James Patterson po raz kolejny przekazuje środki potrzebującym – tym razem 500 tys. dolarów. Autor dołączył też do hollywoodzkiej gwiazdy Reese Witherspoon, by promować kampanię #SaveIndieBookstores.

Amerykańskie niezależne księgarnie zmagają się z kryzysem. Jak pisaliśmy w niedawnym raporcie na temat sytuacji branży książki, wiele z nich zwalnia pracowników, przenosi sprzedaż do sieci lub nawet zamyka swoją działalność. Tak dzieje się między innymi z nowojorską kultową księgarnią Strand. Aby ratować kameralne księgarnie powstaje wiele inicjatyw, a jedną z nich jest #SaveIndieBookstores. W jej promocję zaangażowanie są organizacje, takie jak Book Industry Charitable Foundation czy amerykańskie stowarzyszenie księgarzy – American Booksellers Association. Wspierają ją także osoby z pierwszych stron gazet – Reese Witherspoon i James Patterson.

 

Twórca postaci Alexa Crossa należy do czołówki najbogatszych pisarzy świata (w 2018 roku zajmował pierwsze miejsce zestawienia „Forbesa”, a w 2019 miejsca ustąpił tylko J.K. Rowling). To nie pierwszy raz, gdy przeznaczał swoje pieniądze na szczytny cel – na rzecz szkół, bibliotek i inicjatyw promujących czytelnictwo. Wcześniej również wspierał księgarnie: w 2014 roku przekazał na ten cel milion dolarów, a w 2015 roku rozpoczął program wspierający księgarzy, nazwany Holiday Bonus, w ramach którego można było uzyskać dotację w wysokości od 500 do 5 tys. dolarów. Teraz w związku z pandemią Patterson przekazał niezależnym księgarniom pół miliona dolarów.

W promowanie małych księgarni jako miejsc, które potrzebują pomocy, włączyła się też Reese Witherspoon, znana ze swojej aktywności w mediach społecznościowych i miłości do książek. W ramach klubu czytelniczego Reese’s Book Club prowadzi rozmowy i spotkania o książkach, a teraz namawia do robienia zakupów w małych księgarniach, które mogą mieć spore problemy w utrzymaniu się na rynku. Aktorka i producentka zachęca również do przekazania choćby niewielkiego datku na fundusz pomocowy dla księgarzy.

JamesPattersonBooks

źródłó: www.lubimyczytac.pl


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się