Poznaliśmy finalistów tegorocznej nagrody Hugo

Poznaliśmy finalistów tegorocznej nagrody Hugo

Poznaliśmy finalistów tegorocznej nagrody Hugo

Udostępnij

Ogłoszono listę finalistów nagrody Hugo 2020. Zwycięzców tej jednej z najważniejszej nagród literackich w świecie fantastyki poznamy podczas tegorocznego WorldConu. Finałowa gala, z przyczyn związanych z koronawirusem, odbędzie się wirtualnie. 

Aż trzy szanse na sięgnięcie po tegoroczną nagrodę Hugo (za powieść, opowiadanie i dla najlepszej serii) ma Seanan McGuire. Wśród innych wielokrotnie nominowanych twórców znajdują się Alix E. Harrow, Charlie Jean Anders i Ted Chiang

Nominowani w kategorii powieść:

W kategorii najlepszej prezentacji dramatycznej o palmę pierwszeństwa walczą największe studia producenckie. W szranki stanęły między innymi filmy „Avengers: Endgame” i „Kapitan Marvel” (Marvel Studios), „Dobry Omen” (Amazon), „Star Wars: The Rise of Skywalker” (Walt Disney Pictures, Lucasfilm) i serial „Russian Doll” (Netflix).

 
Nagroda Retrospektywna Hugo

Retro Hugo to nagroda przyznawana na konwencie odbywającym się 50, 75 czy 100 lat po WorldConie, na którym właściwa nagroda Hugo nie była wręczana. W tym roku wśród nominowanych w kategorii najlepsza powieść za 1945 rok znajdziemy:

Hugo Awards to amerykańska nagroda literacka przyznawana corocznie najlepszym dziełom z gatunków science fiction i fantasy. Przyznawana jest w wielu kategoriach, w tym za najlepszą powieść, nowelę, opowiadanie i miniaturę literacką. Liczba kategorii jest systematycznie rozszerzana – podczas tegorocznej edycji doceniane są również formy graficzne, fanziny i fancasty. Począwszy od 1961 przyznawana jest również nagroda za najlepszą prezentację dramatyczną, w 2003 roku rozbita na dwie osobne kategorie: dla krótkich i długich form –  czyli dla filmów oraz seriali. Wśród dotychczasowych laureatów w najważniejszej z kategorii, powieści, znajdziemy nazwiska najważniejszych pisarzy gatunku, takich jak Kurt Vonnegut, Ursula K. Le Guin, Philip K. Dick, George R.R. Martin czy Cixin Liu

Pełna lista nominowanych, w tym finalistów nagrody Retro Hugo za rok 1945, jest dostępna na stronach internetowych thehugoawards.org. Zwycięzców w poszczególnych kategoriach poznamy na tegorocznym WorldConie.

źródłó: www.lubimyczytac.pl


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się