Jarocin Festiwal 2018!

Jarocin Festiwal 2018!

Jarocin Festiwal nie tylko dla dorosłych!

Udostępnij

Rusza Jarocin Festiwal 2018! Dziś ta festiwalowa legenda to nie tylko punk rock. Wspólne czytanie z artystami, warsztaty plastyczne, gry, zabawy i animacje – Instytut Książki przygotował na jarocińską imprezę liczne atrakcje dla najmłodszych czytelników!

arocin Festiwal 2018 startuje pełną parą w piątek, ale już dziś festiwal otworzy wybitny norweski saksofonista i kompozytor Jan Garbarek. Otwierający Jarocin Festiwal koncert Garbarka odbędzie się pod patronatem Burmistrza Jarocina w ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Przez kolejne trzy dni na czterech scenach będzie można natomiast wziąć udział w niemal pięćdziesięciu koncertach koncertów i długa lista atrakcyjnych wydarzeń pozascenicznych – także pod egidą Instytutu Książki, który przygotował liczne atrakcje dla dzieci i ich rodziców.

W sobotę w instytutowej Strefie Dziecka Wojciech Mazolewski, Andrzej Zamenhof z Hańby, Paweł Ostrowski z Decadent Fan Club będą czytać wiersze z książki Pierwsze wiersze. Spotkanie z muzykami poprowadzi Katarzyna Stoparczyk z radiowej Trójki. Przez całe dwa dni w Strefie odbywać się będą także liczne animacje dla dzieci: układanie słownych puzzli, memory, zagadki literackie ale także malowanie twarzy, pokazy sztuczek kuglarskich, bańki mydlane, zabawy z bum bum rurkami czy chusta animacyjną.

Dodatkowo w sobotę dzieci będą mogły uszyć sobie materiałową książkę lub inną zabawkę. Przy Strefie Dzieci stanie stoisko Instytutu Książki, na którym promowana będzie Kampania społeczna „Mała książka – wielki człowiek” przypominająca o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka.

Strefa Dzieci jest realizowana we współpracy z Instytutem Książki w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

***

Program Strefy Dziecka:

14 lipca, godz. 11.00 – 17.00

Animacje dla dzieci:  układanie słownych puzzli, memory, zagadki literackie ale także malowanie twarzy, pokazy sztuczek kuglarskich, bańki mydlane, zabawy z bum bum rurkami i chusta animacyjną. Warsztaty szycia zabawek.

Godz. 12.00 – 14.00

Rozmowy z muzykami biorącymi udział w Jarocin Festiwal: Wojciechem Mazolewskim Andrzejem Zamenhofem z Hańby, Pawłem Ostrowskim z Decadent Fan Club

Prowadzenie: Katarzyna Stoparczyk

15 lipca 2018, godz. 11.00 – 17.00

Animacje dla dzieci:  układanie słownych puzzli, memory, zagadki literackie ale także malowanie twarzy, pokazy sztuczek kuglarskich, bańki mydlane, zabawy z bum bum rurkami i chusta animacyjną. Fotobudka. 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się