Śląskie targi gsiążki
 White Ravens, Piotr Karski

White Ravens, Piotr Karski

Piotr Karski na festiwalu White Ravens

Udostępnij

Projektant, ilustrator i autor książek dla dzieci Piotr Karski weźmie udział w festiwalu White Ravens organizowanym przez Jugenndbibliothek w Monachium i całej Bawarii. Wyjazd dofinansowany jest przez Instytut Książki.

Międzynarodowy Festiwal Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej White Ravens odbędzie się w tym roku po raz piąty w dniach 14-19 lipca. Patronem festiwalu jest Minister Bawarii ds. Nauki i Sztuki, a impreza odbywa się w całym landzie w szkołach, bibliotekach i muzeach. W ponad 80 wydarzeniach, które odbędą się w Zamku Blutenburg i niespełna 50 bawarskich miastach, weźmie udział około 10 000 dzieci.

Organizatorzy zaprosili do udziału trzynaścioro autorów z całego świata, którzy będą czytali swoje książki dzieciom i brali udział w dyskusjach z uczniami. W tym elitarnym gronie znalazł się także Piotr Karski, absolwent Wydziału Grafiki warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, wielokrotnie nagradzany na polskich i międzynarodowych konkursach graficznych. Karski jest autorem wydanych przez Dwie Siostry książek W góry! i W morze!. Razem z Joanną Rzezak zilustrował także Pionierów.

Karski będzie gościł w siedmiu bawarskich szkołach, a w czwartek 19 lipca wystąpi w Międzynarodowej Bibliotece dla Młodzieży. Tego samego dnia spotka się wcześniej z młodzieża w Muzeum Alpejskim w Monachium.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się