Jarosław Szaliński powołany na prezesa zarządu Wydawnictwa Naukowgo PWN SA

Jarosław Szaliński powołany na prezesa zarządu Wydawnictwa Naukowgo PWN SA

Jarosław Szaliński został powołany na prezesa zarządu Wydawnictwa Naukowgo PWN SA

Udostępnij

Z dniem 1 września 2022 r. Rada Nadzorcza WN PWN SA powierzyła Jarosławowi Szalińskiemu funkcję prezesa zarządu największego wydawnictwa naukowego w Polsce.

Od maja 2021 r. Jarosław Szaliński pełni funkcję dyrektora finansowego Grupy PWN. Od września stanie na czele zarządu PWN.

W swojej ponad 25-letniej karierze pełnił funkcje m.in. dyrektora finansowego, dyrektora sprzedaży, prezesa zarządu oraz członka Rady Nadzorczej w największych spółkach indeksu WIG20. Posiada bogate doświadczenie w zarządzaniu dużymi zespołami, również międzynarodowymi.

Przed dołączeniem do Grupy PWN pełnił funkcję dyrektora finansowego w GK Komputronik, gdzie odpowiedzialny był za kwestie finansowe dot. biznesu w Polsce oraz pozostałych krajach grupy. Wcześniej pracował dla PKN Orlen, Bioton, Agora, Danon i Unilever.

PWN istnieje od 1951 r. Działa w obszarze akademickim, profesjonalnym i edukacyjnym. W 2022 r. Wydawnictwo połączyło siły z PZWL Wydawnictwem Lekarskim i Wydawnictwem Szkolnym PWN, tworząc jedną spółkę. Razem z podmiotami takimi jak OSDW Azymut, ePWN, SuperMemo World, Poleng oraz Estate realizuje wspólną wizję jako Grupa PWN. Oferta Grupy jest bardzo różnorodna – począwszy od tradycyjnych produktów książkowych i usług dystrybucyjno-logistycznych przez platformy edukacyjne, webinary dla profesjonalistów, po pierwszą w Polsce wirtualną czytelnię książek dla klientów instytucjonalnych – IBUK Libra.

 

Źródło informacji: Wydawnictwo Naukowe PWN


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się