Jean-Paul Dubois laureatem Nagrody Goncourtów

Jean-Paul Dubois laureatem Nagrody Goncourtów

Jean-Paul Dubois laureatem Nagrody Goncourtów

Udostępnij

Tegoroczną Nagrodę Goncourtów, najbardziej prestiżowe wyróżnienie literackie we Francji, otrzymał Jean-Paul Dubois za powieść Tous les hommes n’habitent pas le monde de la même façon (Nie wszyscy ludzie żyją ten sam sposób).

Powieść opisuje historię łagodnego i opiekuńczego mężczyzny, Paula Hansena, który od dwóch lat przebywa w więzieniu w Bordeaux. To książka o porażce z elementami burleski, fantasy, a nawet szamanizmu, z charakterystyczną dla tego pisarza dbałością o szczegóły techniczne opisywanych rzeczy.

W zeszłym roku Nagrodą Goncourtów uhonorowano pisarza Nicolasa Mathieu za Leurs enfants apres eux (A dzieci ich po nich).

Nagroda Goncourtów wynosi symboliczne 10 euro, ale rozgłos wokół tej nagrody przekłada się na wysokie nakłady i dużą liczbę sprzedanych egzemplarzy.

Wśród dotychczasowych laureatów Nagrody są m.in. Marcel Proust (1919), Maurice Druon (1948), Marguerite Duras (1984) i Michel Houellebecq (2010).


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się