Wydawnictwo Jedność

Wydawnictwo Jedność

Jedność dla dzieci – wyjątkowa oferta dla małych i wymagających odbiorców.

Udostępnij

Pamiętają Państwo swoja ulubioną książkę z dzieciństwa? Być może do dziś zajmuje honorowe miejsce w domowej bibliotece i służy kolejnym pokoleniom. Co zapadło w pamięć? Niezwykła historia, ilustracje, pouczająca pointa, a może chwytliwy fragment, który można po latach wyrecytować z pamięci?

Dziś, coraz częściej i w wielu miejscach możemy dostrzec twarze dzieci oświetlone białym światłem wyświetlaczy tabletów czy komórek. Szeroka propozycja multimedialnych aplikacji zawładnęła najmłodszym pokoleniem na przekór ostrzeżeniom pedagogów i psychologów. Wydawnictwo Jedność proponuje powrót do sprawdzonych sposobów na spędzenie czasu z najmłodszymi i współdzielenie go  w domu czy podróży, szczególnie teraz w jesienne i zimowe popołudnia i wieczory.  Bez przesuwania palcem po ekranie.

Książki z serii „Jedność dla dzieci” adresowane są do różnych kategorii wiekowych i dotykają różnych zainteresowań najmłodszych - ucząc i bawiąc jednocześnie. Dobrze znana już wśród przedszkolaków i nie tylko Cecylka Knedelek w najnowszej propozycji wyjaśnia czytelnikom podstawowe zasady bezpieczeństwa w domu, w szkole, na ulicy. Objaśni także zasady pierwszej pomocy.

Poza literaturą, w najnowszej ofercie oferujemy państwu coś więcej. Przekazujemy gotową receptę na wspólną naukę poprzez zabawę z dzieckiem, rozrywkę oraz zbiór pomysłów na samodzielne aktywności dzieci.  Wśród nowych przyjaciół w naszej serii jest m.in. sympatyczny  kosmita Auro, który zachęca do chwycenia za ołówek i przebrnięcie przez pełne przygód labirynty poprowadzone w czasie i przestrzeni. Dla nieco starszych odbiorców proponujemy „Gry umysłowe dla małych geniuszy”, które wciągają wszystkich miłośników nietuzinkowych wyzwań. Nie zdziwimy się jeśli w szranki szarad, wykreślanek i rebusów staną także dorośli, którzy zmierzą się ze swoimi pociechami w rywalizacji na czas.

Rodziców i dzieci nauczymy malować obrazki za pomocą… odcisków palców. To zaskakujące, że w kilka sekund można w prosty sposób namalować żółwia, misia czy dowolny owoc, natomiast fanów teatru i przebierania zapraszamy do wycinania masek z papieru, które mogą stać się inspiracją do wielu wcieleń najmłodszych aktorów. Wszystko jest gotowe – potrzebne są tylko nożyczki, dobre chęci i wyobraźnia.

Gotowy pomysł na inscenizację znaleźć można w „Kreatywnych zabawach z bajką”. Najpierw czytamy, później tworzymy z plasteliny postaci i elementy scenografii. Całą resztę pozostawiamy wizji, umiejętnościom aktorskim i pomysłom małych reżyserów na przedstawienie. Podobną propozycję można znaleźć także w „Teatrzyku z Papieru”.

Mali miłośnicy sztuk plastycznych ciekawe inspiracje znajdą także w książce „Kolorowe cudeńka z darów natury, w której znajdą pomysły na stworzenie motyli z liści, wyścigowego bolidu z kukurydzy czy krokodyli z włoskich orzechów.

Dopełnieniem całości jest sprawdzony pomysł na motywowanie najmłodszych do dobrego zachowania. Z myślą o rodzicach i najmłodszych proponujemy „Kalendarz nagród za dobre sprawowanie” w którym za wykonanie zadań wyznaczonych przez dorosłych, dzieci otrzymują kolorowe naklejki. Ustalamy  i wpisujemy ile ich potrzeba do uzyskania nagrody specjalnej.

Nasze Wydawnictwo dokłada wszelkich starań aby książki z serii „Jedność dla dzieci” były wyjątkowe pod każdym względem i tak jak nasze ulubione lektury sprzed lat zapadały w pamięć najmłodszego pokolenia. W naszej ofercie znalazły się tytuły zarówno krajowych jak i zagranicznych autorów, które pozytywnie wpływają na rozwój dziecka, umiejętności manualne, proces jego socjalizacji oraz rozeznania pomiędzy tym co dobre a co złe. Wiemy z jak wymagającym odbiorcą mamy do czynienia i podejmujemy to wyzwanie proponując najlepsze pomysły, które nie tylko trafią do dzieci ale zainspirują rodziców, starsze rodzeństwo czy dziadków do wspólnej zabawy i lektury.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się