Jesienne Targi Książki Empiku startują już w przyszłym tygodniu

Jesienne Targi Książki Empiku startują już w przyszłym tygodniu

Jesienne Targi Książki Empiku startują już w przyszłym tygodniu

Udostępnij

Najgorętsze książkowe premiery jesieni, ulubieni autorzy z Polski i z zagranicy, wydarzenia online i w salonach pełne niespodzianek oraz rabaty sięgające -50%. 12 października rusza 6. edycja Targów Książki Empiku.

Wydarzenie w przeddzień startu otworzy sam Yuval Noah Harari. Jakie jeszcze atrakcje czekają na zaczytanych uczestników?

Wszystko w temacie książek, które mówią za ciebie

W programie jesiennej edycji Targów Książki Empiku każdy znajdzie coś dla siebie. Swoją ofertę przedstawi ponad 100 wydawców, zaplanowano też aż 50 spotkań autorskich i wydarzeń na pięciu scenach. Tradycyjnie już będą się one odbywać online, na Scenie Głównej z selekcją literatury popularnej, Scenie Apostrof poświęconej literaturze pięknej i reportażom, Scenie Przecinek i Kropka dla najmłodszych czytelników oraz branżowej Scenie Forum. Zupełną nowością będzie Scena Young Adults – przestrzeń dla wszystkich fanów młodzieżówek. O tym, jak jest ich wielu, świadczą tegoroczne listy bestsellerów Empiku – gatunek Young Adult od wielu miesięcy rośnie w siłę.
Targowe spotkania autorskie online to nie tylko rozmowy o premierowych książkach, ale także mnóstwo zabawy. Internauci mogą spodziewać się m.in. egzemplarzy z autografami do wygrania, a także możliwości telefonicznej rozmowy z ulubionym pisarzem podczas transmisji i wielu niespodzianek dla samych gości w studiu. Wszystkie spotkania będą transmitowane online: na fanpage’u Empiku na Facebooku oraz na kanale YouTube, a wydarzenia ze sceny Young Adults – dodatkowo na profilu @Empikcom na Instagramie i na TikToku. Ponadto internauci będą mieli szansę zajrzeć za kulisy, a przewodnikiem po backstage’u Targów będzie Marcin Okoniewski, znany jako Okoń w sieci.

Sesje autografów w Empiku

Z części atrakcji Targów Książki będzie można skorzystać stacjonarnie. W warszawskim salonie Empik Westfield Arkadia odbędą się sesje autografów. Czytelnicy będą mogli zdobyć osobiste dedykacje i podpisy ulubionych autorów, m.in. Beaty Pawlikowskiej, Marii Peszek czy Przemka Kossakowskiego. Targi to także rabaty na książki sięgające -50%. Fani audiobooków i e-booków na Empik.com znajdą także atrakcyjne zniżki w specjalnej strefie książek cyfrowych.

Gościnie i goście Targów Książki Empiku

Targi otworzy Yuval Noah Harari, który powraca z nową książką „Niepowstrzymani” (Wyd. Literackie) – po raz pierwszy w jego dorobku kierowaną do młodzieży. Spotkanie online z izraelskim myślicielem odbędzie się 11 października o godz. 16:30. W programie jesiennej edycji Targów znalazły się spotkania z międzynarodowymi gwiazdami takimi jak Nicholas Sparks, Michael Schur czy Tanya Byrne, a także najpopularniejszymi polskimi autorami, m.in. z laureatką Bestsellera Empiku 2021 Joanną Mokosą-Rykalską, Przemkiem Kossakowskim, Markiem Krajewskim, Zygmuntem Miłoszewskim czy Martą Łabęcką. O swoim debiucie literackim opowie także Maria Peszek. To jednak dopiero początek długiej listy. Empik będzie gościł w sumie ponad 50 autorów najciekawszych jesiennych premier wydawniczych.
 

Przestrzeń dla wydawców

Na Targach Empiku będzie działać także branżowa Scena Forum. Odbędą się tu webinary z udziałem ekspertów, adresowane do wydawców i osób zawodowo związanych z rynkiem książki. W tej edycji poruszone zostaną takie tematy jak rola SEO, contentu oraz mediów społecznościowych w procesie promocji, współpraca z Empik Go czy niestandardowe formy wsparcia sprzedaży.
 
Targi Książki Empiku startują już 12 października i potrwają dwa tygodnie (do 25 października).
 
Szczegółowy program znajduje się na stronie Empik.com/targi-ksiazki i poniżej.

Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się