Jutro rozpoczyna się Festiwal Kresy i Bezkresy w Tykocinie

Jutro rozpoczyna się Festiwal Kresy i Bezkresy w Tykocinie

Jutro rozpoczyna się Festiwal Kresy i Bezkresy w Tykocinie

Udostępnij

Festiwal Kresy i Bezkresy w Tykocinie, który potrwa od 30 czerwca do 9 lipca, będą przepełniały interdyscyplinarne wydarzenie artystyczne skoncentrowane na przypominaniu dziedzictwa polskich Kresów – także tego przekazywanego za pomocą literatury.

Tegoroczna edycja festiwalu Kresy i Bezkresy w szczególny sposób poświęcona jest Wileńszczyźnie. Program z jednej strony ma być spotkaniem z dziedzictwem polskiej kultury na Wileńszczyźnie. Podczas różnorodnych wydarzeń w oczywisty sposób będą się zatem pojawiały takie nazwiska, jak Adam Mickiewicz, Józef Mackiewicz, Czesław Miłosz czy Tadeusz Konwicki. 

Zamiarem organizatorów jest jednak nie tylko upamiętnienie historii, ale także zaproszenie artystów żyjących, nawiązujących w swoich pracach do historycznej tożsamości regionu. W ten sposób – zdaniem organizatorów – dziedzictwo Kresów ma szansę na wyjście z muzealnych sal ku Bezkresom, czyli nieskrępowanemu polu ekspresji artystycznej i nakierowanie na uaktualnienie tradycji w teraźniejszości i przyszłości. 

Ze świata literatury w festiwalowych wydarzeniach wezmą udział m.in. Tomas Venclova, Eustachy Rylski, Justyna Bargielska, Krzysztof Czyżewski, Tadeusz Dąbrowski, Adrian Sinkowski, Katarzyna Wójcik, Anna Smółka, Ireneusz Staroń, Paulina Subocz-Białek, Jakub Pszoniak. Ze świata filmu, m.in. Janusz Majewski, Jerzy Hoffman i Jerzy Wójcik.

Szczegółowy program festiwalu jest dostępny TUTAJ.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się