Jedność - Dzień dziecka
 I Gdańskie Targi Książki

I Gdańskie Targi Książki

Jutro ruszają I Gdańskie Targi Książki

Udostępnij

70 wydawnictw z całego kraju weźmie udział w rozpoczynających się w piątek I Gdańskich Targach Książki. Podczas trzydniowej imprezy odbędą się ogólnopolskie premiery kilku książek oraz spotkania z autorami.

Ideą Gdańskich Targów Książki jest promocja czytelnictwa oraz umożliwienie czytelnikom z Gdańska i Trójmiasta bezpośredniego spotkania się z autorami książek. Takiego wydarzenia w powojennej historii Gdańska jeszcze nie było, uznaliśmy więc, że trzeba jak najszybciej wypełnić tę lukę" - powiedziała w środę PAP organizatorka imprezy, Magda Kalisz.

Swoje tytuły w Gdańsku prezentować będą krajowe i lokalne oficyny wydawnicze: Akapit, Czarna Owca, Czytelnik Warszawa, Dom Wydawniczy Rebis, Karakter, Muza, Nasza Księgarnia, Ośrodek Karta, Słowo/Obraz Terytoria, Sonia Draga, W Drodze, Wiatr Od Morza, Wielka Litera, Wydawnictwo Czarne, Wydawnictwo Jedność, Wydawnictwo Literackie, Znak.

Zgodnie ze zwyczajem przyjętym na tego typu imprezach wydawnictwa będą oferować swoje książki w promocyjnych cenach. Jedną z atrakcji Gdańskich Targów Książki będą ogólnopolskie premiery kilku najnowszych tytułów, takich jak m.in. "Koronkowa robota. Sprawa Gorgonowej" Cezarego Łazarewicza, "Komeda. Osobiste życie jazzu" Magdaleny Grzebałkowskiej oraz "Walka obrazów. Przedstawienia wobec idei w Wolnym Mieście Gdańsku" Jacka Friedricha.

W trakcie Gdańskich Targów Książki odbędzie się ponad 30 spotkań z autorami książek i wydarzeń towarzyszących. Dla najmłodszych gości imprezy zorganizowana zostanie "Strefa dzieci", w której zaplanowano m.in. warsztaty tworzenia własnych książek oraz japońskich latawców.

Miejscem targów będzie Polska Filharmonia Bałtycka na wyspie Ołowianka. Spotkania z twórcami oraz imprezy towarzyszące, oprócz siedziby PFB, odbywać się będą także w Nadbałtyckim Centrum Kultury, Instytucie Kultury Miejskiej, Bibliotece Pod Żółwiem, Sztuce Wyboru oraz Centrum św. Jana.

Szczegółowe informacje oraz program wydarzeń towarzyszących tutaj.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się