Już dzisiaj spotkanie z Tanyą Valko

Już dzisiaj spotkanie z Tanyą Valko

Już dzisiaj spotkanie z Tanyą Valko

Udostępnij

Autorzy Książek w Obiektywie i Wydawnictwo Prószyński i S-ka zapraszają na premierowe spotkanie z Tanyą Valko autorką książki „Arabska zdrajczyni”.

Czas: środa, 25 maja godz. 18.00

Miejsce: Praskiwe Centrum Aktywności „Kocham Pragę”,Warszawa, ul. Targowa 32.

Spotkanie poprowadzi Miłka Skalska


To co w krajach Zachodu może nawet nie być przewinieniem, na Bliskim Wschodzie jest grzechem – przestępstwem, które można przypłacić głową.

Zdradzenie kraju, rodu, religii czy tradycji bywa śmiertelnie groźne, o czym przekonuje się Warda Albasri, była kochanka męża Doroty, a obecnie jej lekarka i przyjaciółka.

Czy flirtując z czyimś mężem, nie stajemy się zdrajczyniami kobiecego rodu, szczególnie gdy zdradzana żona jest śmiertelnie chora? Czy romansowanie w Arabii Saudyjskiej można uznać za sport ekstremalny, który grozi kalectwem lub utratą życia. Czy zbrodnia honorowa popełniana na muzułmańskich kobietach rzeczywiście jest honorowa? Wydaje się to absurdem.

Akcja powieści toczy się w ortodoksyjnej Arabii Saudyjskiej, ogarniętym wojną domową i klęską humanitarną Jemenie, na terenie Izraela oraz Autonomii Palestyńskiej i w nieustannie bombardowanej Strefie Gazy.

Jak ze śmiertelną chorobą radzi sobie Dorota? Zmieni się, czy nadal będzie przebojowa? A może to już jej koniec? Czy doktor Warda, która usiłowała odbić chorej na raka pacjentce męża, ma wyrzuty sumienia? Czy kobiety mają szansę pozostać przyjaciółkami? Czy Marysia Salimi będzie szczęśliwa ze swym nowym mężem, Izraelczykiem Jakubem Goldmanem? A może zatęskni do poprzedniego życia i pierwszej, wielkiej miłości, milionera Hamida Binladena, który obecnie jest mężem jej siostry Darii?

Czy Daria Salimi nauczy się żyć w praworządnym świecie i odda serce Hamidowi? Czy ten związek ma szansę powodzenia? A może zechce zwrócić starszej siostrze jej zgubę?

Co słychać u wkraczającej w dorosłość Nadii Binladen? Uda jej się zachować niewinność i uczciwość, czy zdradzi wpajane jej zasady i przekonania?

Kobiety z rodu Goldmanów są równie nieprzewidywalne, co te z klanu Salimich, także Jente, Abigail i Dalia ciągle będą w centrum zawirowań i drastycznych zmian.

"Arabska zdrajczyni" to kolejna część orientalnej sagi, lecz jak wszystkie pozostałe można ją czytać niezależnie, gdyż stanowi zamkniętą całość.

Tanya Valko to pseudonim absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Była nauczycielką w Szkole Polskiej w Libii, a następnie przez prawie 20 lat asystentką ambasadorów RP. Mieszkała w krajach arabskich, w tym w Libii i Arabii Saudyjskiej, a następnie w Indonezji. Po ponad 25 latach na obczyźnie, w 2018 roku zostawiła za sobą dyplomatyczne życie i wróciła do Polski.

Zapraszamy osobiście do Praskiego Centrum Aktywności "KOCHAM PRAGĘ", w Warszawie przy ul. Targowej 32.

Wstęp jest wolny.

W czasie spotkania będzie możliwość zakupu książek.

Zapis rozmowy pozostanie na Facebooku oraz https://www.youtube.com/playlist?list=UUqFRVGKm8YwE_gFHd670qqQ (YouTube Autorzy Książek w Obiektywie).

AUTORZY KSIĄŻEK W OBIEKTYWIE – agencja promocji koncentrująca swoją uwagę na autorach książek oraz ich dziełach literackich. Pomagamy pisarzom, poetom wypromować swój wizerunek poprzez piękne fotografie, krótkie filmy reklamowe i spotkania. Wywiady, recenzje książek, a także reportaże ze spotkań, targów i festiwali uzupełniają naszą ofertę.

Partnerami spotkania są:

Wydawnictwo Prószyński i S-ka,

Praskie Centrum Aktywności KOCHAM PRAGĘ.

 

Zapraszamy do udziału w spotkaniu stacjonarnie lub on-line, na https://www.facebook.com/autorzywobiektywie i na fanpage FB Partnerów.

Wstęp jest wolny!

Autorzy Książek w Obiektywie Kontakt: 

Marytka Czarnocka, e-mail: marytka@autorzywobiektywie.pl , tel. 602 394 256
Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się