22. Międzynarodowe Targi Książki, Kraków, Wydawnictwo a5,

22. Międzynarodowe Targi Książki, Kraków, Wydawnictwo a5

Już od dzisiaj premiery i autorzy Wydawnictwa a5 na Targach Książki w Krakowie

Udostępnij

Krakowskie wydawnictwo a5 zaprasza wszystkich czytelników wysokiej poezji, mądrych esejów na swoje stoisko D9 w Sali Wisła. Więcej informacji na stronie  www.ksiazka.krakow.pl/pl

Joanna Szczęsna, Krystyna Dąbrowska, Adam Zagajewski i Marcin Świetlicki

Rozpoczynają się 22. Targi Książki w Krakowie. Jak co roku zapraszamy na spotkania z naszymi Autorami: sobota, 27.10 godz.13.00 Joanna Szczęsna zaprezentuje eseje Stanisława Barańczaka "Tablica z Macodno. Osiemnaście prób wytłumaczenia, po co i dlaczego się pisze" sobota, 27.10 godz. 15.00 Krystyna Dąbrowska podpisuje przedpremierowo " Ścieżki dźwiękowe" niedziela, 28.10 godz. 12.00 Adam Zagajewski podpisuje nowe, poszerzone wydanie "Wierszy wybranych" niedziela, 28.

Okładka tomu

Wokół "Tablicy z Macondo" Stanisława Barańczaka

Wydawnictwo a5 oraz Księgarnia Karakter mają przyjemność zaprosić na wieczór poświęcony pierwszemu w Polsce wydaniu tomu esejów Stanisława Barańczaka Tablica z Macondo. Osiemnaście prób wytłumaczenia, po co i dlaczego się pisze. W rozmowie na temat eseistycznej twórczości Stanisława Barańczaka wezmą udział Joanna Szczęsna, autorka posłowia do nowego wydania książki oraz Leonard Neuger. Zapraszamy w piątek, 26 października o godz. 19.00 do księgarni KARAKTER, ul.

Drobna zmiana audiobook

Drobna zmiana audiobook

Marcin Świetlicki

Kiedy jesienią 2016 roku opublikowaliśmy tom "Drobna zmiana" Marcina Świetlickiego, stało się jasne, że zarówno temperament autora, jak i jego związki ze sceną muzyczną zaowocują kontynuacją projektu książkowego. Tak się też stało. W piątek 13 stycznia 2017 roku w krakowskim Klubie Baza "Drobna zmiana" została nagrana na żywo z udziałem zespołu Zgniłość i publiczności. Tak powstał pierwszy i jedyny w swoim rodzaju audiobook.

Cena detaliczna: 33.00 zł
Cena po rabacie: 28.00 zł

Ścieżki dźwiękowe

Ścieżki dźwiękowe

Krystyna Dąbrowska

Wiersze w tej książce powstawały długo. Nawet te, które przyszły do mnie nagle, z pozoru od razu gotowe, poprzedziła intensywna praca, trwająca miesiącami a czasem latami. Każdy z nich ma swoją wieloetapową historię: jej początkiem jest często usłyszana od kogoś opowieść, kilka słów, które zagrały mi w uchu i zaczęły żyć własnym życiem w wyobraźni, wspomnienie obudzone bodźcem z teraźniejszości, nowym miejscem, krajobrazem, rozmową.

Cena detaliczna: 32.00 zł
Cena po rabacie: 26.00 zł

Wiersze wybrane

Wiersze wybrane

Adam Zagajewski

Najbardziej osobisty zbiór wierszy Adama Zagajewskiego w wyborze Poety jest autorskim przewodnikiem po jego dotychczasowej twórczości. "Wiersze wybrane" pozwalają czytelnikowi prześledzić zmiany poetyki Zagajewskiego – od wczesnych pełnych sprzeciwu utworów z czasów Nowej Fali po refleksyjne i kunsztowne teksty z lat późniejszych. Książka zawiera wybrane przez Autora dzieła z tomów: "Komunikat", "Sklepy mięsne", "List", "Oda do wielości", "Jechać do Lwowa", "Płótno", "Ziemia ognista", "Pragnienie", "Powrót", "Anteny" oraz "Niewidzialna ręka".

Cena detaliczna: 46.00 zł
Cena po rabacie: 38.00 zł

Tablica z Macondo. Osiemnaście prób wytłumaczenia, po co i dlaczego się pisze

Tablica z Macondo. Osiemnaście prób wytłumaczenia, po co i dlaczego się pisze

Stanisław Barańczak

Nowe wydanie legendarnego zbioru szkiców Stanisława Barańczaka. Opublikowana w Londynie w 1990 roku książka zawiera m.in. tekst „E. E., przybysz z innego świata”, czyli klasyczny szkic o doświadczeniu emigracji, eseje poświęcone Schulzowi i Norwidowi, piękną interpretację wiersza Zbigniewa Herberta „Pan Cogito o cnocie”, nie mówiąc już o szeregu tekstów poświęconych przekładom, odsłaniających niezwykle wyrafinowany warsztat tłumacza.

Cena detaliczna: 45.00 zł
Cena po rabacie: 35.00 zł

Wiersze wybrane + CD

Wiersze wybrane + CD

Tomasz Różycki

Tomasz Różycki jest jednym z najwybitniejszych poetów swojego pokolenia. Jego wiersze – doceniane zarówno w Polsce, jak i na świecie, mówią rzeczy przejmujące i ważne, dotykają realnego świata, opatrują jego rany. Są świadectwem siły słów właściwie użytych. Pokazują, że polszczyzna może stać się mową czegoś, co powinno zostać powiedziane, co jest konieczne jak oddech, ale wymyka się naszym codziennym – udręczonym i ogłupiałym - słowom.

Cena detaliczna: 55.00 zł
Cena po rabacie: 45.00 zł

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się