Ogólnopolska Izba Księgarń
22.Międzynarodowe Targi Książki, Kraków, Wydawnictwo Jedność

22.Międzynarodowe Targi Książki, Kraków, Wydawnictwo Jedność

Premiery Targów Książki w Krakowie - poleca Wydawnictwo Jedność

Udostępnij

Serdecznie zapraszamy do Krakowa na 22. Międzynarodowe Targi Książki, które w tym roku odbędą się w dniach 25-28 października. Czekamy na Państwa na stoisku nr D1 w hali Wisła. Dla naszych klientów przygotowaliśmy mnóstwo nowości, a książki można będzie kupić z atrakcyjnym rabatem targowym do 50%. 

Do zakupów przygotowaliśmy wspaniałe prezenty (kalendarze i planery, zakładki edukacyjne, zawieszki czy bajkowe torby) oraz dużo, dużo więcej niespodzianek. Poszukiwacze specjalnych okazji będą zachwyceni z powodu Hitów cenowych czyli super rabatów na wybrane tytuły np. -50% rabatu na całą serię książek o zdrowiu. Przygotowaliśmy także specjalne pakiety dla szkół i bibliotek.
W sobotę w godz. 12.00-14.00 z najmłodszymi czytelnikami spotka się pani Joanna Krzyżanek, autorka książek o przygodach Cecylki Knedelek. Najnowsza książkę "Pierwsza pomoc nie tylko dla przedszkolaków" będzie można zakupić i zdobyć autograf autorki. Dodatkową atrakcją dla dzieci będzie mini pokaz pierwszej pomocy z udziałem ratownika medycznego pana Macieja Polaszczyka.
Dla nauczycieli po raz kolejny odbędą się kreatywne warsztaty przy wsparciu profesjonalistów z OTE Kangur pt. „Jak przez zabawę uczyć dzieci wrażliwości ekologicznej”. 
Do zobaczenia w Krakowie! Zabierzcie ze sobą dobry humor, wygodne buty i pakowne torby. Poniżej lista gorących premier targowych, które musicie poznać przed udaniem się na Targi Książki. Zapraszam do zamawiania egz. do recenzji.


 

Jedność dla dzieci

 

Czas na bajkę

Zapraszamy wszystkie dzieci w fantastyczną podróż do krainy ulubionych bajek. Wśród prawie 50 zgromadzonych tutaj opowieści znajdują się najpiękniejsze i najpopularniejsze bajki z całego świata, opatrzone cudownymi ilustracjami. Ten zbiór to prawdziwa skarbnica ulubionych bajek młodych czytelników. Warto poznać je wszystkie!
więcej...

 

Czas na opowieść

To kolejny po "Czas na bajkę" tom zawiera blisko 50 najpiękniejszych bajek ze światowej klasyki, którą powinno poznać każde dziecko. Jest przepięknie ilustrowana rysunkami pobudzającymi wyobraźnię, – została przygotowana z dbałością o każdy szczegół: ozdobną okładkę, dużą czcionkę, ciekawy tekst, zachwycającą szatę graficzną.
więcej...

 

O stworzeniu świata i inne historie biblijne 

W tej kolorowej książce mali chrześcijanie znajdą historie ze Starego i Nowego Testamentu, napisane prostym, jasnym i zrozumiałym dla dziecięcego odbiorcy językiem.
Zapraszamy do wspólnego czytania całe rodziny.

więcej...

 

Arka Noego i inne historie z Biblii

Dzięki opowieściom zebranym w tej książce dzieci poznają najważniejsze historie ze Starego i Nowego Testamentu (stworzenie świata, dzieje Abrahama, arka Noego, narodziny Jezusa, Jego nauczanie, śmierć i Zmartwychwstanie, początki Kościoła), będą umacniały się w wierze i spędzały miło czas na interesującej lekturze.
więcej...

 

Bajki pełne mądrości.
Opowieści La Fontaine'a

Oto wspaniały tomik bajek Jeana de La Fontaine’a w znakomitych tłumaczeniach Władysława Noskowskiego, Adama Mickiewicza, Franciszka Kniaźnina i Ignacego Krasickiego. Te wierszowane bajki to klasyka literatury, która wciąż bawi i uczy życiowej mądrości zarówno dzieci, jak i dorosłych. Bohaterami tych utworów najczęściej są zwierzęta. Ich historie to także zachęta do wielu ciekawych rozmów o życiu, przyjaźni, dobru i złu.
więcej...

 

Dinozaury

Tej książki nie sposób przeoczyć! Przyciąga wzrok szczegółowymi ilustracjami, które pokazują z bliska fascynujący świat dinozaurów. Zdjęcia wykopalisk i rekonstrukcji, mające ogromną wartość poznawczą, jeszcze mocniej przykuwają uwagę młodych czytelników. Do tego wielka porcja faktów i ciekawostek na tematy związane z dinozaurami. A to wszystko podane w przystępnej formie, ale nie infantylnej, lecz uwzględniającej terminologię naukową. Zapraszamy do lektury nie tylko przyszłych paleontologów! 

więcej...

 

Kosmos

Zapraszamy do lektury nie tylko przyszłych astronomów i astronautów! Wszyscy mogą dowiedzieć się z tej książki, jak wyglądają planety naszego Układu Słonecznego, co sprawia, że Księżyc krąży wokół Ziemi, ile lat ma Słońce i jak długo jeszcze będzie istnieć, jak powstał Wszechświat i czy można dotrzeć do jego granic, skąd się biorą gwiazdy, co to jest czarna dziura i co się stanie, gdy coś do niej wpadnie, co naukowcy sądzą o inteligentnym życiu na innych planetach…

więcej...

 

Co, gdzie, kiedy.
100 stron historii świata

Historia to tylko nudne uczenie się na pamięć dat, nazwisk i znaczenia trudnych terminów? Niekoniecznie. Ta książka swobodnie prowadzi szlakiem tak właśnie przedstawionej historii, od początków cywilizacji, przez średniowiecze, epokę wielkich odkryć i światły wiek XIX do roku 2000. Najważniejsze i najciekawsze fakty zaprezentowane są tutaj krótko i ciekawie, opisom towarzyszą liczne ilustracje i mapy, a także wykresy chronologiczne, pozwalające bez problemu śledzić w czasie opisywane wydarzenia i postaci. Ta prosta forma wychodząca naprzeciw młodym czytelnikom zachęci ich do sięgnięcia po więcej historycznej wiedzy.

więcej...

Religia/ Albumy

 

Co to za święty? Sztuka czytania obrazów. Słownik ikonografii

Olbrzymie dziedzictwo ikonograficznych przedstawień osób wyniesionych do chwały ołtarzy oraz klucz właściwego ich rozumienia stanowi zasadniczą składową tego leksykonu hagiograficznego. Każdej z kilkuset opisanych postaci, towarzyszy krótka biografia, data wspomnienia liturgicznego oraz fotografie – reprodukcje dzieł sztuki wybitnych artystów a wykaz symboli ikonograficznych i atrybutów ułatwiających identyfikację świętych. Zakres spraw, chorób i problemów (także nazwy miejscowości, regionów i państw), w których poszczególni orędownicy się „specjalizują”.

więcej...

 

Świętokrzyskie
od Łysogór po Ponidzie.
Przewodnik

Nie jest to typowy przewodnik, lecz zbiór kilkudziesięciu esejów zilustrowanych autorską fotografią. Stanowią one odrębne rozdziały, każdy poświęcony innemu miejscu, a wszystkie razem tworzą subiektywny wybór najciekawszych świętokrzyskich atrakcji turystycznych. Autorami publikacji są podróżnicy, Mirek i Magda Osip-Pokrywka, którzy podróżują po świecie i publikują materiały o ciekawych miejscach, krajach i kulturach w magazynach podróżniczych, pismach popularnonaukowych i periodykach krajoznawczych. Wydali wiele przewodników turystycznych i albumów fotograficznych. 

więcej...

Jedność dla domu

 

Superproste gotowanie
nie więcej niż 6 składników

Kuchnia prosta, a raczej… SUPERPROSTA. Oryginalność i wspaniałe smaki kuchni śródziemnomorskiej zamknięte w jednej książce… Mnóstwo przepisów, bardzo prostych w wykonaniu i zawierających nie więcej niż 6 składników.  Superproste gotowanie oznacza używanie niewielu, ale za to właściwych produktów. Oznacza także ograniczanie marnotrawstwa i oszczędzanie czasu. Prosta kuchnia to pewna filozofia życia, która przede wszystkim czyni je lepszym. Idealne wydanie na prezent!

więcej...

 

Aloes dla zdrowia i urody. Właściwości i zastosowanie terapeutyczne

Ten wyjątkowy poradnik pozwala poznać własny organizm, umiejętnie słuchać swoich potrzeb, utrzymać zrównoważony styl życia i odpowiednio się odżywiać oraz na nowo zacząć żyć w zgodzie z otoczeniem. Książka uczy, jak w naturalny sposób zadbać o własne ciało. Korzyści terapeutyczne, jakie oferuje nam przybliżony w publikacji aloes, potęguje dodatkowo możliwość indywidualnego uprawiania własnej rośliny

więcej...

 

365 stron życia. 2019

To już kolejna, szósta edycja, bestsellerowego kalendarza i poradnika w jednym. Tym razem na rok 2019! Kompendium wiedzy i użyteczna pomoc dla każdej pani domu i dla wszystkich członków rodziny. Przydatna w codziennych okolicznościach, poręczna i użyteczna.  

więcej...

 

2019. Święci przez cały rok
Kalendarz zdzierak

Kalendarz „zdzierany” na rok 2019 – niezwykle poręczna i praktyczna publikacja, pomagająca lepiej przeżyć każdy dzień roku. Rok w towarzystwie naszych świętych imienników – patronów i orędowników. Tekturowe, ozdobne plecki do zwieszenia kalendarza w komplecie.

więcej...

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się