Ogólnopolska Izba Księgarń
Zeszyty Literackie - petycja

Zeszyty Literackie - petycja

Zeszyty Literackie - petycja

Udostępnij

Drodzy Przyjaciele, Drodzy Czytelnicy,
Jak Państwo wiedzą, najbliższy, 144. numer "Zeszytów Literackich" będzie ostatni, z powodu utraty finansowania. Z wielkim wzruszeniem przyjęliśmy oddolną akcję "Ocalmy Zeszyty Literackie" prowadzoną przez naszych sympatyków.Przekazujemy Państwu link do tej petycji.

Redakcja "Zeszytów Literackich"

Ocalmy „Zeszyty Literackie” - apel do instytucji publicznych!

Szanowni Państwo! 

My, osoby zebrane wokół inicjatywy „Ocalmy Zeszyty Literackie”, apelujemy do instytucji publicznych o ratunek i wsparcie dla tego zasłużonego dla polskiej kultury czasopisma.

Kwartalnik „Zeszyty Literackie” od 36 lat prezentuje dokonania krajowej i zagranicznej literatury. Na jego łamach publikowali najwybitniejsi pisarze i poeci, w tym również nobliści. „Zeszyty” zdobyły sobie powszechne uznanie jako jedno z najważniejszych pism literackich w tej części Europy. Niestety, brak funduszy na dalszą działalność grozi końcem czasopisma.

Dla nas, czytelników, kwartalnik stanowił niezastąpione źródło wiedzy i inspiracji. Dzięki szerokiej dostępności — w zwykłej dystrybucji jak i poprzez biblioteki — docierał do wszystkich osób zainteresowanych zagadnieniami współczesnej kultury. „Zeszyty” od zawsze trafiały również za granicę pomagając Polonii w utrzymaniu łączności z ojczyzną. Koniec wydawania czasopisma dla wielu z nas będzie oznaczał realny uszczerbek w dostępie do kultury.

Apelujemy do wszystkich instytucji publicznych i samorządowych o pomoc dla „Zeszytów Literackich”. Zbliża się setna rocznica odzyskania polskiej niepodległości, nie pozwólmy, żeby w tym samym czasie zniknął bezcenny pomnik polskiej kultury. Ocalmy „Zeszyty Literackie”! 

 


Apel poparli m.in.:

 

prof. Iwo Białynicki-Birula
prof. Andrzej Friszke
Agnieszka Holland
Maja Komorowska
Paweł Mykietyn
Agata Patalas
Jerzy Pilch
prof. Krzysztof Pomian
dr Adam Pomorski
prof. Timothy Snyder
Andrzej Seweryn
Krystyna Zachwatowicz-Wajda
Adam Zagajewski
Jacek Żakowski 


zeszyty2.png

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się