Jedność - Wakacje z książkami
 22.Międzynarodowe Targi Książki, Kraków,gość: Linn Hansen

22.Międzynarodowe Targi Książki, Kraków,gość: Linn Hansen

Linn Hansen w Krakowie

Udostępnij

Fundacja Wisławy Szymborskiej zaprasza do Krakowa na spotkanie z Linn Hansén – szwedzką poetką, laureatką Nagrody im. Wisławy Szymborskiej 2018 za tom „Przejdź do historii” (Wydawnictwo Lokator).

 

27 października o godz. 21.30 wraz z księgarnią Lokator zapraszamy na wieczór poetycki z serii „Wiersz za wino, wino za wiersz”, podczas którego będzie można posłuchać w oryginale (czyta Linn Hansén) i przekładzie na język polski (czyta Justyna Czechowska) wierszy z tomu „Przejdź do historii”.

     

Dzień później, 28 października o godz. 11.00 zapraszamy wraz z ambasadą szwedzką na spotkanie „Dlaczego historia nie odpowiada na pytania?” Rozmowę z Linn Hansén wokół jej tomu „Przejdź do historii” poprowadzi Paulina Małochleb, a tłumaczyć ją będzie Justyna Czechowska, autorka przekładu nagrodzonego tomu. Podczas spotkania Michał Rusinek przekaże oficjalnie poetce statuetkę Nagrody im. Wisławy Szymborskiej. Wydarzenie odbędzie się na Targach Książki w Krakowie na Stoisku Szwecji D33, w Hali Wisła.

Justyna Czechowska, tłumaczka, nagrodzona za przekład tomu Linn Hansen „Przejdź do historii”.

 

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się