Już w sobotę - Z książką bez biletu na Europejską Noc Literatury

Już w sobotę - Z książką bez biletu na Europejską Noc Literatury

Już w sobotę - Z książką bez biletu na Europejską Noc Literatury

Udostępnij

W najbliższą sobotę, 20 sierpnia, Wrocławski Instytut Kultury zaprasza na Przedmieście Świdnickie na 11. odsłonę Europejskiej Nocy Literatury! Częścią odbywającego się pod hasłem „TEMAT RZEKA” święta będzie literacka strefa na placu Tadeusza Kościuszki – kierowcy powinni się więc tego dnia przygotować na zmiany w organizacji ruchu. Mamy też wiadomość dla wszystkich, którzy na miejsce wydarzenia postanowią przyjechać komunikacją miejską: będą to mogli zrobić zupełnie za darmo!

Mapa Europejskiej Nocy Literatury → online oraz do samodzielnego druku

Program 11. edycji literackiego święta przygotował pisarz, felietonista, tłumacz i literaturoznawca Michał Rusinek. Fragmenty dziesięciu książek przeczytane zostaną przez dziesięć znakomitych postaci polskiej kultury w dziesięciu lokalizacjach Przedmieścia Świdnickiego. Kolejne czytania rozpoczynały będą się co 30 minut, od 18:00 do 22:30 – dzięki temu najbardziej wytrwali mają szansę, by do końca dnia usłyszeć wszystkich czytających!

Na Europejską Noc Literatury warto wybrać się tramwajem lub autobusem. Wszyscy miłośnicy literatury podróżujący na wydarzenie pojazdami miejskiej komunikacji zbiorowej, mogą spokojnie oddać się lekturze i nie kasować biletu – z okazji ENL-u, każdy, kto w tramwaju albo autobusie będzie miał przy sobie książkę lub czytnik e-booków, będzie mógł skorzystać z darmowego przejazdu. Bezpłatne przejazdy w sobotę 20 sierpnia obowiązują na wszystkich liniach miejskich oraz liniach aglomeracyjnych oznaczonych numerami 9xx.

Co robić podczas kontroli biletów? Wystarczy pokazać papierową książkę lub elektroniczny czytnik i podróżować za darmo!

Zwiastun Europejskiej Nocy Literatury 2022  → LINK

20 sierpnia samochód warto zostawić w garażu także dlatego, że na Przedmieściu Świdnickim zaplanowano zmiany w organizacji ruchu kołowego. Zachodnia część centralnego punktu Przedmieścia Świdnickiego, czyli placu Tadeusza Kościuszki, zamknięta będzie dla ruchu i zorganizowana zostanie w niej czynna od godziny 16:00 literacka strefa relaksu. Będzie w niej można m.in. skorzystać z oferty mobilnej księgarni, jednego z kilku punktów gastronomicznych (m.in. Green Caffè Nero, Kwiaty Kawy, Etno Cafe Okrąglak), źródła zimnej i zdrowej wody od MPWiK Wrocław w ramach akcji #PijKranówkę albo po prostu odpocząć chwilę i zaplanować dalszą trasę przez Europejską Noc Literatury. Przez cały wieczór będzie można też odwiedzić działające przy placu miejsca kultury: galerię SiC BWA Wrocław, Klub Muzyki i Literatury czy Vivid Gallery.

O 21:00 na placu Kościuszki odbędzie się też projekcja filmu „Rejs” w ramach organizowanego przez Wrocławską Fundację Filmową cyklu Polish Cinema for Beginners. Kultowa komedia Marka Piwowskiego zaprezentowana zostanie z angielskimi i polskimi napisami (które mają pomóc w odbiorze filmu odpowiednio obcokrajowcom oraz widzom głuchym) oraz z audiodeskrypcją (przygotowaną dla osób niewidomych i niedowidzących).

    

11. edycja Europejskiej Nocy Literatury odbędzie się 20 sierpnia na Przedmieściu Świdnickim. Udział we wszystkich zaplanowanych tego dnia wydarzeniach jest bezpłatny. Po więcej informacji zapraszamy na stronę internetową: www.nocliteratury.pl oraz na Facebooka: www.facebook.com/ENLWroclaw. Organizatorem Europejskiej Nocy Literatury jest Wrocławski Instytut Kultury

     


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się