Już w sprzedaży nowości książkowe Wydawnictwa Jedność!

Już w sprzedaży nowości książkowe Wydawnictwa Jedność!

Już w sprzedaży nowości książkowe Wydawnictwa Jedność!

Udostępnij

Zobacz najnowsze książki kieleckiego Wydawnictwa Jedność - Napisz lub zadzwoń - sprzedaz@jednosc.com.pl, +48 41 349 50 50. W tym miesiącu proponuje publikacje katechetyczne!

Kierunek – małżeństwo!
Katechezy dla narzeczonych
Autor: Bénédicte Lucerau / o. Cédric Burgun
Tłumaczenie: Zofia Pająk
Stron: 176
Oprawa: miękka 
Format: 163 x 235 mm 
ISBN: 978-83-8144-105-6
Cena detaliczna: 32 zł

Zobacz więcej na www.jednosc.com.pl

Kierunek – małżeństwo!

Katechezy dla narzeczonych

Niniejsza publikacja, bardzo pomocna w pracy duszpasterskiej, składa się z trzech głównych części – miłość i małżeństwo, filary małżeństwa, duchowość małżeńska – i prowadzi narzeczonych (bez względu na ich wiedzę religijną) przez kolejne etapy przygotowania do sakramentu małżeństwa. Przedstawiono tu dwanaście katechez, które pomagają w refleksji nad zbudowaniem harmonijnej i silnej wspólnoty małżeńskiej, owocującej w przyszłości założeniem rodziny. Autorzy używają jasnego, prostego języka ułatwiającego zrozumienie sensu małżeństwa i znaczenia tej ważnej drogi życia. Każdy etap został opracowany na tekstach biblijnych, fragmentach nauczania papieża Franciszka, a także rozważaniach odpowiednich do tematyki danego rozdziału, które można czytać pojedynczo lub razem, oraz na pytaniach podsumowujących prezentowane treści. Nie brakuje też propozycji działań pogłębiających sens spotkań we dwoje i wprowadzających do bliskości małżeńskiej. W książce znalazły się ponadto wzory oświadczenia woli zawarcia małżeństwa, w tym dla małżeństw mieszanych.
W drodze do chrzcielnicy Poradnik dla
rodziców i rodziców chrzestnych
Autor: Praca zbiorowa
Tłumaczenie: Krystyna Kozak
Stron: 64
Oprawa: miękka
Format: 142 x 203 mm
ISBN: 978-83-8144-150-6
Cena detaliczna: 16 zł

Zobacz więcej na www.jednosc.com.pl

W drodze do chrzcielnicy

Poradnik dla rodziców i rodziców chrzestnych

Zostanie rodzicami to fundamentalne wydarzenie w życiu człowieka i rodziny. Każde nowo narodzone dziecko pomaga nam myśleć o lepszej przyszłości, o życiu bardziej godnym tego, aby je w pełni przeżywać. Przyjęcie dziecka – daru Boga – to wspaniałe i angażujące doświadczenie. Jak słusznie konstatuje współczesna święta, Matka Teresa z Kalkuty: "Życie jest darem Boga. Darem, którym tylko Bóg może obdarzyć. I Bóg w swojej pokorze dał mężczyźnie i kobiecie zdolność współpracy z Nim w przekazywaniu życia. Jakikolwiek był Jego zamiar, nie wolno nam niszczyć ani ingerować w ten piękny Boży dar". 
Liczne modlitwy, wiersze, refleksje czy rady, będą prowadzić ich krok po kroku w przeżywaniu oczekiwania na cud narodzin, w przyjmowaniu nowego życia, świadomego wyboru chrztu dla ukochanego dziecka, wreszcie poznania samego obrzędu sakramentu chrztu św. – zarówno rytuału, jak i znaczenia poszczególnych jego znaków i gestów.  

Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się