Kampania crowdfundingowa wspierająca druk ukraińskich książek dla dzieci

Kampania crowdfundingowa wspierająca druk ukraińskich książek dla dzieci

Kampania crowdfundingowa wspierająca druk ukraińskich książek dla dzieci

Udostępnij

Ponad 3 miliony uchodźców, a wśród nich wiele, wiele dzieci, które opuściły swoje domy tylko z minimum niezbędnych rzeczy. Dzieci te muszą znaleźć pocieszenie, muszą nadal być dziećmi, muszą się bawić, uczyć, czytać. Ukraiński Instytut Książki, wspierany przez Federację Wydawców Europejskich, apeluje do hojności świata książki.

Rozpoczynając tę kampanię crowdfundingową w Bolonii, przy wsparciu bolońskich Targów Książki Dziecięcej (inne targi są oczywiście zaproszone do udziału), Ukraiński Instytut Książki ma nadzieję zebrać fundusze wystarczające do wydrukowania setek tysięcy książek dla dzieci w Europie (ponieważ ukraińskie miasto Charków, gdzie znajduje się główna drukarnia, zostało poważnie zbombardowane przez Rosję). Te ukraińskie książki zapewnią dzieciom rozrywkę, a jednocześnie pozwolą im zachować więź z ojczyzną.

Peter Kraus vom Cleff, przewodniczący Federacji Wydawców Europejskich, oraz Ricardo Franco Levi, wiceprzewodniczący i przewodniczący Włoskiego Stowarzyszenia Wydawców, powiedzieli: "w tym strasznym czasie rosyjskiej inwazji na Ukrainę, nasi przyjaciele i koledzy z Ukraińskiego Instytutu Książki poprosili nas o wsparcie w zbieraniu pieniędzy na kontynuację druku ukraińskich książek i ich dystrybucję wśród dzieci. Nie ulega wątpliwości, że naszym obowiązkiem jest pomoc naszym kolegom wydawcom na Ukrainie i umożliwienie ukraińskim dzieciom dostępu do książek. Dla świata książki ważne jest, aby okazać solidarność. Jeśli możecie, prosimy o wpłaty, wszystkie pieniądze zostaną przeznaczone na druk książek i będą zarządzane przez UBI".


Wszystkie zebrane pieniądze będą zarządzane zdalnie przez UIK, który będzie odpowiedzialny za wybór tytułów i koordynację z lokalnymi przekaźnikami w zakresie druku i dystrybucji książek wśród dzieci. FEE jest gwarantem tej operacji.

 Przekaż darowiznę tutaj:

 https://gogetfunding.com/crowdfunding-campaign-to-support-printing-of-ukrainian-childrens-books/


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się