Karolina Kuszyk z Legnicką Książką Roku 2019

Karolina Kuszyk z Legnicką Książką Roku 2019

Karolina Kuszyk z Legnicką Książką Roku 2019

Udostępnij

W Sali Maneżowej Akademii Rycerskiej odbyła się gala Legnickiej Książki Roku. Zwyciężczynią dziesiątej edycji za rok 2019 została Karolina Kuszyk, autorka książki „Poniemieckie” (Czarne). Ze względu na pandemię laureatkę ogłoszono podczas kameralnej gali transmitowanej w internecie.

Konkurs Legnicka Książka Roku odbył się po raz dziesiąty. Jest organizowany pod patronatem prezydenta Tadeusza Krzakowskiego przez Muzeum Miedzi oraz Legnicką Biblioteką Publiczną.

Ideą przedsięwzięcia jest promocja szeroko pojętych „wydawnictw legnickich”, publiczne przedstawienie najwartościowszych książek, które ukazały się w danym roku.

Do nagrody nominowane były także:

  • Konrad Byś, Marek Żak „Zarys dziejów kolei w Legnicy” (Muzeum Miedzi)
  • Monika B. Janowska „Mało brakowało” (Wydawnictwo Lucky)
  • Zbigniew Kraska, Mirosław Ratajczak, Janina Stasiak: „Tutor: Bronisław Chyła: malarz, mistrz, mentor” (Galeria Sztuki w Legnicy)
  • „Przygody skarpetek napisane przez dzieci z klasy 2b Szkoły Podstawowej nr 4 im. Wł. Puchalskiego w Legnicy”, opieka B. Scharfenstein-Kapuścińska (Szkoła Podstawowa nr 4)
  • „Zapomniane obrazy: Łemkowszczyzna w fotografiach Johna Masleya z lat 1923 i 1938” , wybór i oprac. zdjęć, teksty wstępne i red. J. Starzyński (Łemkowski Zespół Pieśni i Tańca Kyczera)

[źródło: rynek-ksiazki.pl]


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się