Konkur z książką  Andrzeja Dębskiego  "Nowoczesność, rozrywka, propaganda"

Konkur z książką Andrzeja Dębskiego "Nowoczesność, rozrywka, propaganda"

Konkurs z książką Andrzeja Dębskiego "Nowoczesność, rozrywka, propaganda"

Udostępnij

Redakcja Portalu Księgarskiego www.ksiazka.net.pl oraz Oficyna Wydawnicza ATUT  zapraszają wszystkich do wzięcia udziału w konkursie czytelniczym poświęconym książce - monografii autorstwa Andrzeja Dębskiego pt. "Nowoczesność, rozrywka, propaganda. Historia kina we Wrocławiu w latach 1919–1945".

 

 

Książka dzieli się na dwie części: Kina i W kinach. W pierwszej opisano rozwój kin wrocławskich w latach 1919–1945, w drugiej – ich ofertę programową i preferencje filmowe wrocławskiej publiczności. Dzięki temu nie tylko przybliżono lokalną kulturę filmową, ale i te aspekty kina w Republice Weimarskiej i Trzeciej Rzeszy, które rzadko są dostrzegane w badaniach filmoznawczych. Tytułowe: „nowoczesność”, „rozrywka” i „propaganda” kierują uwagę na pola zagadnień istotnych dla kina w tym okresie.

Pytania konkursowe:

1. Wymień trzy podstawowe tytuły dla historii kina we Wrocławiu, traktujące o czasach wilhelmińskich i weimarskich?

2.  Podaj tytuły trzech najsłynniejszych filmów niemieckich tamtego okresu będących zarazem kasowymi przebojami kinowymi?

3. Podaj, ile zostało "zdolnych do użytku" kin we Wrocławiu w 1945 roku, jaką nazwę przyjęło pierwsze z nich i od jakiego filmu zaczęło swoją działalność?


Odpowiedzi należy przesyłać mailem do 10 września  2020 na adres mailowy gkaminski@ksiazka.net.pl  w tytule wpisując Konkurs z książką  Andrzeja Dębskiego "Nowoczesność, rozrywka, propaganda". Prosimy także o podanie swojego imienia, nazwiska oraz adresu, na jaki ma zostać przesłana nagroda. Trzy wylosowane prawidłowe odpowiedzi zostaną nagrodzone dwutomową historią kina we Wrocławiu 1919 -1946 pt. "Nowoczesność, rozrywka, propaganda".

 

Redakcja Portalu Księgarskiego www.ksiazka.net.pl informuje o zakończeniu konkursu z książką Andrzeja Dębskiego pt. "Nowoczesność, rozrywka, propaganda. Historia kina we Wrocławiu 1919 -1945".Na konkurs napłynęło 21 odpowiedzi w tym 10 prawidłowych. Jury wylosowało 3 osoby, które prawidłowo odpowiedziały na zadane pytania.

Oto szczęśliwi nagrodzeni posługujący się mailami:

1. gosiaczek@zoltan.pl
2. nowimech@gmail.com
3. 99tadeo@gmail.com


Nagrodzonym gratulujemy!

Nagrody książkowe prześle Państwu współorganizator konkursu Oficyna Wydawnicza ATUT z Wrocławia


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się