Kinga Preis czyta Osipa Mandelsztama

Kinga Preis czyta Osipa Mandelsztama

Kinga Preis czyta Osipa Mandelsztama

Udostępnij

Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia wspólnie z Fundacją Plac Teatralny i rosyjskim portalem teatralnym Latający Krytyk (Летающий критик) wystartowały z projektem „Polsko-rosyjskie korepetycje z poezji online”, do udziału w którym zaproszenie przyjęli wybitni polscy i rosyjscy aktorzy, m.in.: Krystyna Janda, Mirosław Baka, Kinga Preis i Jerzy Trela oraz Julia Aug, Igor Jasułowicz, Anna Aleksachina i Michaił Okuniew.

Artyści przeczytają wiersze mistrzów XX-wiecznej polskiej i rosyjskiej poezji, m.in.: Juliana Tuwima, Zbigniewa Herberta, Wisławy Szymborskiej, Josifa Brodskiego, Mariny Cwietajewej czy Anny Achmatowej.

 

odcinek 2

 
 
 

W drugim odcinku zapraszamy do wysłuchania wiersza Osipa Mandelsztama czytanego przez Kingę Preis oraz wiersza Wisławy Szymborskiej w interpretacji Iriny Jermołowej. 

 
 
         
 

zobacz drugi odcinek

 

посмотри второй эпизод

 
 
 

Zapraszamy również na www.cprdip.pl, gdzie można zapoznać się z biografiami autorów, poetów i tłumaczy prezentowanych w dzisiejszym odcinku.

 
 
     
 
 

W pierwszym odcinku Krystyna Janda czytała wiersz Mariny Cwietajewej "Łzy", a Timofiej Mamlin z Teatru Stary Dom w Nowosybirsku - wiersz Rafała Wojaczka "List do nieznajomego poety".

 
 
 

Na kolejne odcinki zapraszamy co poniedziałek o godzinie 19:00 czasu warszawskiego i o 20:00 czasu moskiewskiego na Facebooku i YouTubie.

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się