Teatr Czytania Wojciecha Pszoniaka

Teatr Czytania Wojciecha Pszoniaka

Teatr Czytania Wojciecha Pszoniaka

Udostępnij

W ubiegłym roku Wojciech Pszoniak świętował w Mazowieckim Instytucie Kultury 50-lecie swojej pracy artystycznej. Wieczór był połączony z promocją jego nowego audiobooka - "Profesora Tutki" Jerzego Szaniawskiego. Fragmenty "Profesora Tutki" zaprezentujemy w ramach cyklu "Teatr Czytania Wojciecha Pszoniaka". W każdy poniedziałek czerwca o godz. 16:00 na profilach FB MIK-u i Teatru Mazowieckiego pojawiać się będzie nowy literacko-teatralny odcinek.
Są tacy aktorzy, którzy publiczność zachwycą zawsze. Mogą czytać nawet książkę telefoniczną... Albo instrukcję składania szwedzkich mebli. Cokolwiek. Cóż dopiero, gdy na warsztat biorą wyśmienitą literaturę. A gdy ta literatura jest szczególnie bliska ich artystycznym sercom - na scenie iskrzy. Do takich aktorów zalicza się Wojciech Pszoniak. Teatr Mazowiecki zaprasza miłośników teatru i literatury na spotkania on-line z cyklu Teatr Czytania Wojciecha Pszoniaka - w każdy poniedziałek czerwca o godz. 16:00 na Facebooku.
 
Wojciech Pszoniak od lat, i z wielkim upodobaniem, czyta literaturę – czyta nie tylko dla siebie, ale też dla innych. Czyta rozmyślnie i uważnie, czyta jak prawdziwy smakosz – delektując się słowem i zarazem bawiąc nim, wybierając teksty i autorów, które współgrają z jego wrażliwością, osobowością i stylem. Efektem tych zainteresowań i pasji są audiobooki z mistrzowskimi interpretacjami utworów Witolda Gombrowicza, Fiodora Dostojewskiego, Tadeusza Różewicza, i wreszcie najnowszy – z opowiadaniami „Profesor Tutka” Jerzego Szaniawskiego.

W dzisiejszym świecie coraz bardziej brakuje mi subtelności. W naszej cywilizacji jest o nią coraz trudniej. Subtelność umiera w fast foodach, na autostradach, w telewizji, w Internecie, a wraz z nią znika, umiera człowiek, który potrafi słuchać drugiego, który potrafi z drugim rozmawiać. Nagranie opowieści Profesora Tutki traktuję osobiście. To moje koło ratunkowe przed nadejściem potopu, przed zalewem pospolitości, brutalności i wulgarności - mówi Wojciech Pszoniak

„Profesor Tutka” Jerzego Szaniawskiego - nagrany ostatnio przez Wojciecha Pszoniaka audiobook - jest wyjątkowy, gdyż jego premiera, która miała miejsce w 2019 roku w Mazowieckim Instytucie Kultury, zbiegła się w czasie z 50-leciem pracy artystycznej aktora. Nieprzypadkowo właśnie te opowiadania aktor wybrał do nagrania w roku swojego jubileuszu. Był to swego rodzaju powrót do jednych z ulubionych utworów.
 

Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się