Klub Muzyki i Literatury we Wrocławiu zaprasza na prezentację książki Krzysztofa Rudowskiego pt. ''Blue''

Klub Muzyki i Literatury we Wrocławiu zaprasza na prezentację książki Krzysztofa Rudowskiego pt. ''Blue''

Klub Muzyki i Literatury we Wrocławiu zaprasza na prezentację książki Krzysztofa Rudowskiego pt. ''Blue''

Udostępnij

W imieniu Stowarzyszenia Pisarzy Polskich Oddział we Wrocławiu zapraszamy serdecznie na pierwsze w tym roku spotkanie autorskie. Spotkanie odbędzie się w Klubie Muzyki i Literatury, pl. Kościuszk 9, będzie również transmitowane on-line.

Prowadzenie spotkania:
Urszula Małgorzata Benka
Prof. Waldemar Okoń

Blue, Stowarzyszenie Pisarzy Polskich, 2020. Biblioteka Stowarzyszenie Pisarzy Polskich, tom 8.
Piękna, mocna opowieść o podziemiach męskości, o żądzy i zachwycie kobietą oraz zanurzeniu w śląskie prawdy, ważniejsze dla nas - niż się zdaje - wobec powojennych zawirowań. A w tle góra Ślęża, magiczna każdą stopą kwadratową swojej powierzchni. Wizyjność Rudowskiego jest otwarta, unerwiona, zmysłowa. Sięga tutaj wyżyn literatury.
Urszula Małgorzata Benka

Blue Krzysztofa Rudowskiego - jak kolor niebieski, tak często w książce przywoływany - ma swoją miękkość. Z charakterystyczną dla tego rodzaju barw wrażliwością autor wraca do Wrocławia czasów powojennych i późniejszych. Snuje intrygę powoli i czule. Poszerza horyzonty, by podzielić się uwagami na temat uniwersum. Wtedy Wrocław i jego okolice stają się miejscem symbolicznym dla rozważań o przemijaniu, o miłości, o śmierci.
Krzysztof Bielecki

 

 

Krzysztof Rudowski – prozaik, poeta, dramaturg; w wolnych chwilach muzyk jazzowy. Zadebiutował w roku 2000 powieścią ''Stopy Pana Boga – metafizyczny przewodnik po Tatrach'', która doczekała się już dwóch wydań. Opublikował godną pierwowzoru kontynuację ''Rękopisu znalezionego w Saragossie,'' powieść drogi ''Powrót'', oraz Konstelacje – oryginalną w formie epopeję obejmującą ostatnie sto lat naszego regionu Europy. Jest autorem zbiorów opowiadań i nowel oraz pierwszego w historii literatury dramatu internetowego.

 

 

Urszula Małgorzata Benka (ur. 1953) jest cenioną poetką, pisano o niej: ''lntrygująca i tajemnicza poetka wrocławska. Wydała szereg książek poetyckich zawsze znajdujących żywy oddźwięk wśród czytelników"; także eseistką i prozaikiem. Okazjonalnie rysuje i maluje. Wrocławianka, w latach 1983-1991, po stypendium literackim Sorbony, mieszkała na emigracji we Francji i USA. W latach 1991-1994 w Katowicach, potem już stale we Wrocławiu.
Urszula Małgorzata Benka - rozszerzona nota [pdf]
Oficjalna witryna autorki: www.urszula.benka.artwroc.com

 

 

Prof. dr hab. Waldemar Okoń. Urodził się w 1953 roku we Wrocławiu. Historyk sztuki, krytyk artystyczny, poeta. Opublikował m.in. zbiory studiów poświęconych sztuce XIX i XX. Stypendysta Fundacji Lanckorońskich i Funduszu Pomocy Niezależnej Literaturze i Nauce Polskiej, zdobywca Nagrody im. ks. Szczęsnego Dettloffa oraz trzykrotny laureat Nagrody Ministra Edukacji Narodowej. Pracuje na Uniwersytecie Wrocławskim (od 1980), dyrektor Instytutu Historii Sztuki (2004-2012), obecnie kierownik Zakładu Historii Sztuki Nowoczesnej. Jest członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich (od 1996), a od kilku lat pełni funkcję prezesa Wrocławskiego Oddziału SPP.
Prof. dr hab. Waldemar Okoń - rozszerzona nota [pdf]


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się