Spadek liczby tytułów o 18 proc.!

Spadek liczby tytułów o 18 proc.!

Spadek liczby tytułów o 18 proc.!

Udostępnij

Informacje otrzymane z Biblioteki Narodowej wyraźnie obrazują kryzys, jaki dotknął rynek książki w ubiegłym roku. Wówczas do narodowej książnicy wpłynęły tylko 34.053 tytuły, gdy rok wcześniej odnotowano liczbę 41.668 tytułów, co oznacza spadek o ponad 18 proc.!

Została w ten sposób zahamowana tendencja wzrostowa liczby wydawanych w Polsce tytułów, trwająca nieprzerwanie od 1991 roku, gdy ukazało się nieco ponad 10 tys. tytułów. Jak podkreśla się w wydawanej przez Bibliotekę Narodową cyklicznej publikacji „Ruch wydawniczy w liczbach” – w edycji za 2019 rok – „zbiór publikowanych rocznie w Polsce tytułów jest obecnie 3,5 raza większy niż u początków istnienia III Rzeczypospolitej”.

Więcej informacji obrazujących wpływ egzemplarzy obowiązkowych do Biblioteki Narodowej w 2020 roku dwutygodnik “Biblioteka Analiz”. zmieści w wkrótce!


źródło:


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się