Komunikat Rady Polskiej Izby Książki

Komunikat Rady Polskiej Izby Książki

Komunikat Rady Polskiej Izby Książki

Udostępnij

Po wielu latach pracy na rzecz Polskiej Izby Książki (4.11.2011 – 31.12.2023) żegnamy dyrektor generalną, dr. Grażynę Szarszewską -Kühl. Dziękujemy jej za profesjonalne prowadzenie biura Izby, za inspirowanie i wdrażanie projektów ważnych dla rozwoju rynku książki i za budowanie dialogu pomiędzy sektorami oraz organizacjami środowiska książki.

Jak powiedziała Bibliotece Analiz 14 grudnia br. wiele celów postawionych przed Izbą w czasie jej zarządzania udało się w dużej mierze osiągnąć. Dziś dodaje na pożegnanie: „Nie było łatwo i nie będzie lekko, bo branża stoi przed ogromnymi wyzwaniami współczesnego świata, co wymaga konsolidacji i społecznego zaangażowania wszystkich ludzi książki i podmiotów działających na rynku”.

Funkcję nowej dyrektor generalnej Polskiej Izby Książki Rada Izby powierzyła pani Ewelinie Szyszkowskiej, osobie związanej z branżą od 1997 roku. Ewelina Szyszkowska jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego, ukończyła polonistykę oraz stosowane nauki społeczne ze specjalizacją ekspertyza społeczna; była  też słuchaczką pierwszej edycji Szkoły Ekopoetyki przy Instytucie Reportażu. Pracowała w Instytucie Książki i Czytelnictwa Biblioteki Narodowej, a następnie była wydawcą, szefową redakcji oraz dyrektorem wydawniczym w wydawnictwach grupy PWN. Prowadziła wykłady dotyczące rynku wydawniczego w Centrum Edukacji Bibliotekarskiej oraz w Studium Kreatywnego Pisania Collegium Civitas. Publikowała artykuły dotyczące rynku książki m.in. w „Notesie Wydawniczym”, „Bibliotece Analiz” i „Krytyce Politycznej”. Z Polską Izbą Książki współpracowała w ramach Sekcji Wydawców Akademickich i Naukowych, a obecnie tworząc koncepcję i wdrażając cykl warsztatów i konferencji „Vivat Książka!” (wspólnie z dr. Sylwią Stano). 
"Zależy mi na tym, żeby Polska Izba Książki była miejscem, w którym spotykają się wszyscy uczestnicy rynku książki, wymieniają się doświadczeniami i dobrymi praktykami, miejscem, z którego realnie wpływają na sytuację rynku książki i wspólnie działają na rzecz czytelnictwa. Zależy mi również, żeby Polska Izba Książki wspierała rozwój młodych profesjonalistów związanych z naszą branżą oraz edukację zawodową" – mówi Ewelina Szyszkowska - nowa dyrektor generalna PIK.

Jesteśmy przekonani, że pod Jej kierownictwem Izba będzie poszerzać zasięg i skuteczność działania.

Sonia Draga
Prezes Polskiej Izby Książki


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się