Komunikat Rady Polskiej Izby Książki do członków Izby w związku z obniżoną stawką  Vat

Komunikat Rady Polskiej Izby Książki do członków Izby w związku z obniżoną stawką Vat

Komunikat Rady Polskiej Izby Książki do członków Izby w związku z obniżoną stawką Vat do 5% na książki elektroniczne oraz audio - booki

Udostępnij

W dniu 1 listopada 2019 roku zaczyna obowiązywać preferencyjna stawka VAT na książki elektroniczne (e-booki) i książki audio sprzedawane w plikach.

To ważna sprawa dla naszego środowiska, o którą walczyliśmy w ostatnich latach. Jednym z głównych argumentów, jakim posługiwaliśmy się w naszych staraniach była kwestia zwiększenia dostępności publikacji elektronicznych dla czytelnika czy słuchacza. Jest rzeczą oczywistą, iż kwestia ceny w tym przypadku jest czynnikiem decydującym. Polska Izba Książki nie ma intencji ingerowania w jakikolwiek sposób w decyzje biznesowe swoich członków. Pragniemy jedynie zwrócić uwagę, że staramy się o wiele istotnych spraw dla środowiska w tym na przykład o ustawę o jednolitej cenie czy ulgę podatkową na zakup książek i prasy. Poparcie naszych czytelników ma w tych staraniach kluczowe znaczenie. Wydaje się zatem, że obniżenie stawki VAT na publikacje elektroniczne z 23% na 5% winno spowodować obniżenie cen detalicznych na te publikacje tego segmentu , które zostały opublikowane przed datą 1 listopada 2019 roku. To kwestia naszej wiarygodności i rzetelności biznesowej. Zdaniem Rady Polskiej Izby Książki taki znaczący gest ze strony wydawców byłby bardzo dobrze przyjęty przez czytelników. Rekomendujemy takie podejście. Rada Polskiej Izby Książki.

Komunikat Rady podjęty większością głosów w dniu 28.10.2019 r.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się