Jedność - Dzień dziecka
SBP,  Biblioteka XXI wieku – nowoczesna architektura, funkcjonalne wyposażenie, pomysłowe aranżacje

SBP, Biblioteka XXI wieku – nowoczesna architektura, funkcjonalne wyposażenie, pomysłowe aranżacje

Konferencja „Biblioteka XXI wieku – nowoczesna architektura, funkcjonalne wyposażenie, pomysłowe aranżacje”

Udostępnij

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich we współpracy z Biblioteką Główną Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego organizuje w dniach 25-26 października 2018 r. konferencję poświęconą wykorzystaniu przestrzeni  bibliotecznej. Będzie to IV edycja konferencji Biblioteka XXI wieku – nowoczesna architektura, funkcjonalne wyposażenie, pomysłowe aranżacje.

W 2008 roku w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach zainicjowano cykl konferencji SBP poświęconych nowo powstającym gmachom bibliotek publicznych, akademickich, pedagogicznych i innych. Chciano wtedy przedstawić i poddać analizie najnowsze rozwiązania w zakresie architektury, wyposażenia wnętrz, designu, zastosowane w różnych typach bibliotek, ale też odpowiedzieć na pytanie, które z nich spełniają oczekiwania czytelników i bibliotekarzy.

W 2011 roku w nowym gmachu Biblioteki Politechniki Poznańskiej po raz drugi odbył się przegląd najnowszych realizacji, rozmawiano również o tym, jak sprawnie przeprowadzić bibliotekę  przez okres „trudnej zmiany”, jakim zawsze jest tworzenie i organizowanie nowej przestrzeni bibliotecznej, jak szacować koszty i jak dobrze uruchomić bibliotekę, technicznie i funkcjonalnie, w nowym miejscu.

W 2014 roku w  nowym gmachu Bibliotece Raczyńskich w Poznaniu zastanowiono się, jak długo jeszcze będziemy budować nowe biblioteki,  oglądaliśmy zarówno biblioteki zmodernizowane w ramach programu „Biblioteka+. Infrastruktura bibliotek” jak i światowy „TOP”  10 najpiękniejszych bibliotek zrealizowanych w 2013 roku.

W tym roku mija 25 lat  od konkursu na nowy gmach BUW, 20 lat od otwarcia nowego gmachu Biblioteki Śląskiej, 17 lat od zakończenia rozbudowy Biblioteki Jagiellońskiej, 5 lat od otwarcia nowego gmachu Biblioteki Uniwersytetu Wrocławskiego  - czy to już koniec epoki wielkich i monumentalnych gmachów bibliotecznych?  Czy nasi czytelnicy z ośrodków  naukowych i akademickich potrzebują już wyłącznie przestrzeni wirtualnej? A co z przestrzenią małych bibliotek publicznych i szkolnych – jak je wspomóc, aby nadal mogły być lokalnymi centrami edukacji i kultury?

Na te i inne pytania organizatorzy i prelegenci będą próbowali znaleźć odpowiedzi podczas spotkania w Warszawie w dniach 25-26 października, w nowej siedzibie Biblioteki Głównej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Oprócz pogłębienia wiedzy na temat najnowszych realizacji budownictwa bibliotecznego, w tym dotyczącego bibliotek medycznych, które wcześniej nie były prezentowane, konferencja służyć będzie inspirowaniu działań, by biblioteki stawały się coraz bardziej otwarte, atrakcyjne, wielofunkcyjne, o wyższym standardzie obsługi czytelniczej.

Organizatorzy zapraszają dyrektorów i menadżerów bibliotek  zainteresowanych problematyką projektowania nowych i modernizacji starych budynków bibliotecznych, architektów, którzy mają w swoim dorobku  takie projekty oraz realizacje i chcieliby przedstawić  je na forum, a także bibliotekarzy i specjalistów IT, którzy na co dzień pracują z problemem połączenia przestrzeni realnej i wirtualnej i zorganizowania – w obu tych światach – ciekawej i komplementarnej   oferty dla użytkowników. 

***

Opłata konferencyjna wynosi 350 zł + VAT i obejmuje: uczestnictwo w obradach, serwisy kawowe, 2 lunche, materiały konferencyjne. Dla członków SBP przewidziane jest 10% zniżki.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się