Biblioteka Słó - Wtedy W Lonszscu
Małopolskie Forum Bibliotek, Kraków

Małopolskie Forum Bibliotek, Kraków

Małopolskie Forum Bibliotek, Kraków, 24–26 października

Udostępnij

Tegoroczne Małopolskie Forum Bibliotek, którego partnerem jest Biblioteka Narodowa, odbędzie się pod hasłem: Biblioteka 2.028. Między nadmiarem a niedostatkiem.
Przez trzy dni Forum podczas wykładów, seminariów, warsztatów i paneli dyskusyjnych uczestnicy będą starali się odpowiedzieć na najważniejsze pytania organizatorów.

Biblioteka w roku 2028 – jaka będzie? Taka sama czy zupełnie inna? Czy będzie potrzebna? Czy zmieści się w telefonie komórkowym? Czy będzie z nami rozmawiać, odczytywać intencje i potrzeby swoich użytkowników na podstawie ich zachowań w sieci? Czy postulowany model Biblioteki 2.0 zostanie zastąpiony przez inny model? Czy podział na biblioteki publiczne i akademickie nadal będzie uzasadniony? Jak poradzą sobie z tą zmianą bibliotekarze? Czy potrzebują jej użytkownicy? Czy znajdziemy złoty środek między nadmiarem (informacji) a niedostatkiem (uwagi użytkowników)? 

Bibliotekę Narodową na Forum będą reprezentować dyrektor dr Tomasz Makowski, który 24 października w Auli Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego wygłosi referat poświęcony budowaniu ogólnokrajowej sieci bibliotecznej, oraz Dominik Cieszkowski, zastępca dyrektora, który 25 października w Sali Lwów B na Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie opowie o programie „e-usługa” OMNIS jako o nowej jakości e-usług publicznych.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się