Konferencja z okazji pierwszego Dnia Autorów Europejskich

Konferencja z okazji pierwszego Dnia Autorów Europejskich

Konferencja z okazji pierwszego Dnia Autorów Europejskich

Udostępnij

Dzień Autorów Europejskich to nowa inicjatywa Komisji Europejskiej, która zostanie zainaugurowana  27 marca 2023 roku, a następnie będzie przypadała na ostatni poniedziałek marca co roku. Jej celem jest promocja czytelnictwa, w szczególności wśród młodzieży. Z tej okazji w Sofii odbędzie się jednodniowa konferencja poświęcona promocji czytelnictwa.

Wydarzenie zgromadzi przedstawicieli ministerstw kultury i edukacji państw członkowskich, instytucji publicznych i krajowych organizacji pozarządowych, a także organizacji reprezentujących sektor książki i kultury na poziomie europejskim. Weźmie w nim udział Gabriela Dul, koordynatorka projektów bookstartowych Instytutu Książki w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”.

Dzień Autorów Europejskich to nowa inicjatywa, która ma na celu połączenie sektorów literatury i edukacji, tak by zachęcić Europejczyków do czytania i pomóc im odkryć literaturę europejską oraz jej różnorodność językową i kulturową. Książki i czytanie mogą pomóc  młodym czytelnikom w radzeniu sobie z bieżącymi wyzwaniami społecznymi i osobistymi. Dzień jest także okazją do podkreślenia wagi wszystkich programów i inicjatyw realizowanych w poszczególnych krajach UE na rzecz promocji czytelnictwa.

Marija Gabriel, europejska komisarz ds. innowacji, badań naukowych, kultury, edukacji i młodzieży, oficjalnie zainauguruje tę inicjatywę właśnie w stolicy Bułgarii. Towarzyszyć jej będzie Georgi Bardarow, bułgarski pisarz i laureat Nagrody Literackiej Unii Europejskiej w 2021 roku.

Program konferencji można znaleźć pod tym adresem.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się