Kongres bibliotek mobilnych w Cuxhaven – uczestnictwo w wyjeździe organizowanym przez Instytut Książki

Kongres bibliotek mobilnych w Cuxhaven – uczestnictwo w wyjeździe organizowanym przez Instytut Książki

Kongres bibliotek mobilnych w Cuxhaven – uczestnictwo w wyjeździe organizowanym przez Instytut Książki

Udostępnij

Instytut Książki organizuje i współfinansuje wyjazd na dwudniowy kongres poświęcony bibliotekom mobilnym, organizowany w niemieckim mieście Cuxhaven w dniach 8-9 września 2023 roku. Zachęcamy do wysłania zgłoszenia.

apraszamy do udziału we współfinansowanym przez IK wyjeździe przedstawicieli instytucji kultury i innych organizacji, które prowadzą biblioteki mobilne na terenie naszego kraju, planują ich uruchomienie w najbliższym czasie lub widzą potrzebę zdobycia wiedzy na ich temat, aby podobne rozwiązania wdrożyć w swojej instytucji czy organizacji.

Wydarzenie odbywać się będzie w dn. 8-9 września 2023 r. w Cuxhaven (okolice Hamburga). Jest to kolejna edycja największej w Europie imprezy branżowej związanej z bibliobusami. Organizatorem jest Komisja Bibliotek Mobilnych przy Niemieckim Związku Bibliotek we współpracy z miastem Cuxhaven. Poprzednia edycja z udziałem ponad 250 uczestników z 15 krajów odbyła się w Hanowerze w 2019 r. Językami konferencji są angielski oraz niemiecki.

Szczegółowe informacje o kongresie znaleźć można pod linkiem: https://www.fahrbibliothek.de/ifbk23/

Zachęcamy do zgłoszenia swojej kandydatury do wyjazdu – wypełnienia formularza zgłoszeniowego dostępnego TUTAJ

Wyjazd może być dobrą okazją do poszerzenia wiedzy na temat bibliotek mobilnych, zdobycia nowych doświadczeń niezbędnych do wdrażania czy rozwijania analogicznych rozwiązań we własnej instytucji.

Jesteśmy przekonani, że idea bibliotek mobilnych – których efektywne działanie obserwuje się od wielu m.in. w Niemczech czy w Skandynawii – jest warta wsparcia, przemyślana i rozwojowa.

Biblioteki mobilne realnie i pozytywnie oddziałują na promocję czytelnictwa, efektywnie minimalizują wykluczenie kulturowe oraz w sposób elastyczny i skuteczny docierają z ofertą kulturalną (nie tylko książkami, ale także np. warsztatami) do odbiorców. Bibliobusy stają się szansą inicjującą pozytywne zmiany głównie w środowiskach wiejskich o ograniczonym dostępie do kultury, w tym oferty bibliotecznej.

Korzystając z różnorodnych międzynarodowych doświadczeń, jakich źródłem są m.in. konferencje branżowe, polskie biblioteki mobilne oraz bibliotekarze zainteresowani tą ideą mogą wypracować modele pracy najbardziej skuteczne i przydatne w rodzimych warunkach, odpowiednio przekształcając wzorce i dostosowując je do potrzeb oraz oczekiwań czytelników i odbiorców.

***

Informacje o wyjeździe:

Planowany termin wyjazdu z Polski: 7 września 2023 r.

Planowany termin powrotu do Polski: 10 września 2023 r.

Przejazd na trasie: Poznań – Cuxhaven (Niemcy) – Poznań

Instytut Książki planuje sfinansowanie:

- przejazdu z Poznania transportem zorganizowanym (bus) na miejsce wydarzenia wraz z powrotem do Polski;

- opłat akredytacyjnych (wejściówek) dla uczestników kongresu uczestniczących w wyjeździe;

- ubezpieczenia uczestników na czas podróży i wyjazdu.

UWAGA! Uczestnik wyjazdu zobowiązuje się do sfinansowania we własnym zakresie kosztów noclegu (Cuxhaven, Niemcy) oraz wyżywienia.

Szczegółowe informacje odnośnie do warunków wyjazdu (w tym kosztów ponoszonych przez uczestników) znajdują się w Formularzu zgłoszeniowym.

Formularze zgłoszeniowe należy nadsyłać w formie skanu podpisanego dokumentu lub dokumentu podpisanego podpisem elektronicznym na adres e-mail: cuxhaven2023@instytutksiazki.pl w nieprzekraczalnym terminie do 8 maja 2023 r.

Instytut Książki zastrzega sobie wybór uczestników po dokonaniu analizy nadesłanych zgłoszeń. Złożenie formularza nie jest jednoznaczne z zakwalifikowaniem do wyjazdu.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się