Polska na Międzynarodowych Targach Książki w Lipsku

Polska na Międzynarodowych Targach Książki w Lipsku

Polska na Międzynarodowych Targach Książki w Lipsku

Udostępnij

Po kilkuletniej przerwie spowodowanej pandemią w tym roku Międzynarodowe Targi Książki w Lipsku oraz towarzyszące im festiwale Lepzig Liest i Manga-Comic-Con już od jutra wracają w pełnym wydaniu. Gościem honorowym tegorocznej edycji jest Austria.

Lipskie targi to druga po Frankfurcie najważniejsza impreza targowa w Niemczech. Cieszy się ogromną popularnością – w 2019 roku gościły 2500 wystawców z ponad 40 krajów oraz 286 000 odwiedzających, a także 3000 dziennikarzy.

Instytut Książki we współpracy z lipską filią Instytutu Polskiego w Berlinie przygotował polskie stoisko informacyjne (hala 4.0, nr E402), gdzie będzie można zapoznać się z książkami z katalogu „New Books from Poland” oraz nowościami z zakresu literatury dziecięcej, dorobkiem Programu Translatorskiego Copyright Poland, a także materiałami informacyjnymi na temat działalności IK.

W ramach programu literackiego z niemieckimi czytelnikami spotkają się między innymi Karolina Kuszyk – autorka reportażu „Poniemieckie” i Jakub Małecki, który promował będzie niemieckie wydanie „Saturnina”, a także Filip Gańczak – autor biografii Jana Sehna. Literaturę dziecięcą reprezentować będą Agata Loth-Ignaciuk i Bartłomiej Ignaciuk, którzy podczas spotkania online zaprezentują nominowane do Deutscher Jugendliteraturpreis „Jak zdobyć dwa bieguny w rok”, oraz Elżbieta Pałasz, uczestnicząca w promocji książki „Farben der Kindheit” o dzieciństwie Güntera Grassa i innych niemieckich pisarzy. Swoje poezje przedstawi z kolei Krzysztof Siwczyk, zaś tłumacz Ron Mieczkowski opowie o niemieckim wydaniu dziennika Andrzeja Bobkowskiego.

Targi potrwają od czwartku 27 kwietnia do niedzieli. Pełen program dostępny jest na stronie Instytutu Polskiego w Lipsku.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się